КРЦ: В Україні повторне голосування з виборів міських голів

В Україні відбувається повторне голосування за міських голів у Кам’янці-Подільському, Краматорську, Луцьку, Одесі, Сумах, Херсоні й одночасно у 20 областях у деяких громадах проходить повторне голосування за 53 депутатів місцевої ради та вибір депутатів 1 міської, 14 селищних і 38 сільських рад, – про це повідомляє Coordination Resource Center .

Станом на 18 годину волевиявлення громадян України на повторних виборах міських голів становить 11 %.
“На 932 виборчих дільницях проходить повторне голосування, громадяни 7 міст обирають міських голів, голосування розпочалося вчасно. На кожній ВД спостерігається присутність неідентифікованих або сторонніх осіб”, – інформує Голова міжнародної місії КРЦ.

“Більшість членів ВК провели ранкові засідання у визначений законодавством спосіб, не всі вчасно з’явилися на дільниці, або взагалі станом на 13:00 не всі на своєму робочому місці. Почастішали випадки видачі бюлетенів без пред’явлення паспорта громадянина України або спроби голосування за іншу особу”, – додає Голова міжнародної місії КРЦ.

Міжнародні спостерігачі від КРЦ повідомляють про системні випадки перешкоджання роботи місцевих та офіційних спостерігачів, зокрема це поодинокі недопущення на засідання комісій, на підготовчі засідання та не впущення на всі приміщення виборчих дільниць.

Реалізувати право голосу громадяни України можуть на виборчих дільницях від 08:00 до 20:00 години.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ проходить в межах проєкту „КРЦ – корпус спостерігачів на виборах“, яка єдина з 9 міжнародних організацій здійснює спостереження за всіма виборами в Україні призначених на 25 жовтня 2020 року, проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за всіма місцевими виборами та проміжними виборами народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208. Також міжнародні акредитовані спостерігачі ЦВК від КРЦ з 1 листопада здійснюють моніторинґ процесу підготовки до повторних місцевих виборів, в день повторного голосування спостерігатимуть по містах та селах України волевиявлення громадян України.

Джерело: https://crcmedia.info/crc-monitoring-re-election2020/