Степан Каспрук. Виставка графічних творів

Відеомиті виставки графічних творів Степана Каспрука:

З нагоди 90 років з дня народження відомого івано-франківського митця Степана Каспрука (1.1.1934-18.5.2021) Музей мистецтв Прикарпаття організував виставку його графічних творів із фондової збірки. Загалом колекція його робіт у музеї налічує понад 60 одиниць зберігання. Про те, що Степан Каспрук – не лише талановитий художник, а й громадський діяч, краєзнавець, автор численних публікацій про національно-визвольну боротьбу на західноукраїнських землях 1939 – 1955 років, свого часу – голова обласного товариства “Меморіал”, довідуємось із пам’ятної дошки, встановленої на фасаді Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби, одним із засновників та очільником якого упродовж 1996 – 2009 років був автор експонованих творів. Народився Степан Каспрук 1 січня 1934 року у селі Нові Скоморохи Галицького району Івано-Франківської області. Любов до мистецтва та творчої праці спонукали його до вступу в Косівське училище прикладного та декоративного мистецтва, по завершенні якого у 1963 році С. Каспрук влаштувався працювати на художній комбінат в Івано-Франківську. Від 1969 року він провадив виставкову роботу, надаючи твори для експонування на обласних та всеукраїнських виставках. У рідному місті за життя художника відбулось три персональні виставки у 1986 році – часі прийняття в члени Національної спілки художників України, у 2004 та 2005 роках. Працю С. Каспрука на ниві мистецтва було відзначено у 2010 році обласною премією імені Я. Лукавецького. Серед всіх видів образотворення Степан Каспрук обрав для себе мистецтво графіки, в якому скупими засобами лінії, плями, штриха вдало відтворював важливі для власного усвідомлення теми. Працюючи переважно у техніках класичної та кольорової ліногравюри, офорту, ксилографії, акватинти та літографії, мистець створював композиції, з яких на глядача дивляться люди праці та відомі діячі української культури, де велично постають культові споруди – визначні символи минулих епох. Пейзажі, переважно з високою лінією горизонту, з м’якою пластикою модельованих об’ємів, виразно дають відчути любов автора до рідної землі.

Представлені в експозиції роботи створені переважно у 1970 – 1980-х роках, десять з яких було передано художником в дар ММП.

Відійшов у вічність Степан Каспрук 18 травня 2021 року, залишивши по собі багатий творчий доробок у музейних колекціях та спогади про себе тих, з ким приятелював, з ким довелось контактувати цьому істинному аристократові духу.

Відео: jarmart