Національна спілка письменників України змушує українців фінансувати російську та російськомовну літературу

Схоже на те, що проект “Єдіная страна” вступає у свою завершальну фазу остаточної русифікації України.

28 березня 2016 року Національна спілка письменників України заснувала літературну премію імені Максиміліана Кірієнка-Волошина – за найкращі літературні російськомовні твори українських письменників.

“Премія Національної спілки письменників імені Максиміліана Кірієнка-Волошина за кращий літературний російськомовний твір українських письменників присуджується щороку одному автору нових поетичних або прозових творів, які відзначаються високою художністю, глибоким переосмисленням історії українського народу і яскравим зображенням його багатовікової боротьби за волю і незалежність та сучасного історичного моменту”, – сказано в повідомленні на сайті НСПУ.

Навіть якщо не зважати на неграмотність самого оголошення на найголовнішому письменницькому сайті країни, якщо не висловлювати сумнівів про наявність російськомовної літератури з “глибоким переосмисленням історії українського народу і яскравим зображенням його багатовікової боротьби за волю і незалежність”, факт заснування НСПУ такої премії свідчить про цілковите виродження цієї колись шанованої організації. Діячі української культури намагаються достукатися до суспільства, донести до загалу, що слід обмежувати вплив російського продукту на свідомість українців – а в цей час НСПУ витрачатиме гроші українців на підтримку російської літератури.

Слід нагадати, що НСПУ – фактично бюджетна організація: за словами голови спілки Михайла Сидоржевського, організація торік отримала з державного бюджету України 920 тисяч гривень. Скільки заплановано на цей рік – встановити не вдалося, але в кожному разі це гроші українців, платників податків, бо ж інших джерел фінансування НСПУ вже не має. Не вважати ж 100-гривнені внески 2000 членів спілки серйозними грішми… Так от: чи платники податків підтримують прагнення НСПУ їхніми грішми фінансувати розвиток російської літератури? Особисто я – категорично проти.

Олесь Верес

Джерело: http://ukr-net.info/15068/