Відбулися панахиди за похованих Українців в Чехії

7 лютого 2009 року на Ольшанському цвинтарі в Празі Міжнародне об’єднання “Українська Свобода” влаштувало панахиди на могилах визначних діячів українського націоналістичного руху до 80 роковин утворення Організації Українських Націоналістів.

Повідомляє інформаційний культурно-історичний вісник з посиланням на пресове бюро Міжнародного об’єднання “Українська Свобода”.

Представники громадського об’єднання запросили всіх репрезентантів чеських християнських конфесій, церкви яких найчастіше відвідують українці.

Прочитали молитви отці Володимир Мартинець (Православна церква на чеських земель і в Словаччині) та отець Василь Сливоцький (Апостольський екзархат греко-католицької церкви у Чеській Республіці).

Вже традиційно біля пам’ятника українським жертвам, розташованого в православній секції цвинтаря, зустрілися десятки осіб різних поколінь.

Також були проведені панахиди біля могил Миколи Вiкуля (співзасновника ОУН), Лідії Райчинець (членки ОУН-б, Голови Української Ініціативи в Чеській Республіці) та Степана Сушка.

Учасники акту достойно вшанували пам’ять загиблих патріотичними промовами та молитвами.

Джерело: Пресове бюро Міжнародного об’єднання “Українська Свобода”