Поліція Чехії інформує про російськомовних шахраїв (відеозвернення)

Увага!!!
Всі послуги, що надаються чеською поліцією або іншими органами державного управління Чехії у зв’язку з перебуванням на території Чеської Республіки БЕЗКОШТОВНІ!

 

Preventivní informace pro občany Ukrajiny na území ČR

Policie České republiky se v návaznosti na vývoji situace velmi intenzivně věnuje zajištění agendy uprchlíků z Ukrajiny. Kromě snahy o co nejrychlejší zpracování pobytové agendy považujeme za důležitou dostatečnou informovanost osob, kteří na území České republiky hledají pomoc.

Nepřehledné situace a nejistoty se velmi často snaží v obdobných situacích zneužívat různí podvodníci. Za úplatu je například nabízeno urychlení vyřízení potřebné administrativy nebo zprostředkování zaměstnání. Cizincům mohou v neznámém prostředí chybět informace o tom, že je pobytová agenda, registrace ke zdravotnímu pojištění i registrace v systému Úřadu práce poskytována zcela zdarma. Objevit se však mohou i případy nabídek na zprostředkování lukrativní práce, které v důsledku vedou k donucení k poskytování sexuálních služeb, otrocké práci nebo jiné protiprávní činnosti a další obdobné postupy osob, které se snaží z tíživé situace, často protiprávně, težit.

Pro potřeby informování občanů Ukrajiny, kteří na našem území hledají útočiště, jsme proto připravili soubor informací o možných rizicích v podobě video spotu, audio spotu a letáku.

Джерело: Policie ČR