В Чехії понад 78 тис. українців, результати перепису населення Чеської Республіки 2021


Інформаційна кампанія “Я – українець” організації закордонних українців і друзів України “Міжнародна неурядова організація Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) в Чехії приносить свої плоди, повідомляють в КРЦ.

Результати минулорічного перепису населення Чеської Республіки 2021 показали, що населення на території Чехії за десять років збільшилося приблизно на 90 тисяч. Найбільш чисельна група – 40 років, найменша – 21 рік. Українцями в Чехії вважають себе 78068 громадян.

Про це свідчать оприлюднені державною установою Чеським статистичним урядом дані перепису 2021, проведеного навесні минулого року, доповідають експерти КРЦ.

Національність українську записали у всенародному так званому переписі населення 1,1 % респондентів.

“Найбіліше громадян Чеської Республіки вважають себе чехами (83,8 %), моравцями (5 %), словаками (1,3 %), українцями (1,1 %), в’єтнамцями (0,4 %), сілезянами (0,2 %)”, – інформують експерти КРЦ цитуючи загальний звіт чеського статистичного уряду.

“Нам приємно, що наша міжнародна інформаційна кампанія “Я – українець” спрямована на закордонних українців та українську діаспору, приносить свої плоди, зокрема в Чеській Республіці”, – заявив Координатор інформаційної кампанії.

Як повідомлялося раніше, найбільша кількість іноземців, що приїжджають до Чехії є громадянами держави Україна.

Згідно із останніми статистичними даними, станом на 30 червня 2021, загальна кількість іноземців з України, які проживають на території Чехії становить 183250 осіб, з них – 79 506 жінок і 103 744 чоловіків.

Так українська національна меншина разом з громадянами України посідає перші місця за кількістю її членів, нараховуючи 261 318 осіб і перевищує активну словацьку, в’єтнамську та російську національні меншини.

Найчастіше іноземці приїжджають до Чехії у туристичних цілях і залишаються працювати.

Джерело: International non-governmental organization “Coordination Resource Center”