У Вінницю з’їжджається молодь української діаспори

Вінниця зустрічає делегатів української діаспори з понад тридцяти країн світу.

Вінниця вперше приймає Форум Української молоді діаспори Вінниця 2016. Форум української молоді діаспори проводиться в Україні вже вшосте. Це міжнародна акція, спрямована на утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей у молодого українського покоління, згуртування української молоді діаспори та молодих українців навколо ідеї об’єднання світового українства заради побудови сильної, незалежної, демократичної України.

Щороку змінюється місце його проведення. Це для того, щоб молодь української діаспори могла знайомитися з різними куточками України. Цього року представницьке зібрання довірили провести Вінниці. Спілкуватимуться українською, адже українська діаспора також українці. На Вінниччину завітають представники світового українства з Сербії, Російської Федерації, Румунії, Білорусі, Молдови, Литви, Чехії, Канади, Казахстану, Іспанії тощо. Організатором виступає Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій. Підтримують Форум Міністерство молоді та спорту України, влада Вінниці та області. “Проведення форуму ініціював обласний осередок громадської організації “Батьківщина молода”.  Бюджет Форуму становить півмільйона гривень. Двісті тисяч виділяють Міністерство молоді та спорту України та облдержадміністрація. Решту (у вигляді послуг та організації різних заходів) – міська рада”, – повідомив голова молодіжної громадської організації “Батьківщини молодої” Вадим Кудіяров.

Учасники Форуму дискутуватимуть українською мовою. Її вивченню, разом з українськими традиціями і історією, в українській діаспорі приділяється велика увага. Офіційне відкриття форуму відбудеться 22 серпня 2016 року о 16:00 у приміщенні Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського (м. Вінниця, вулиця Театральна, 13).

Участь у заході також візьмуть представники Адміністрації Президента України, міністри, народні депутати України, лідери політичних партій України, керівництво міста та області, представники громадськості, депутати Верховної Ради України та місцевих рад, очільники духовенства та авторитетних громадських організацій, науковці, творча інтелігенція тощо.

На 23 серпня, в галереї “Інтершик” в рамках Форуму заплановані панельні дискусії. Це публічні дебати на визначену тему. Їх проводить група фахівців, котрі репрезентують різні точки зору. Тут українська молодь діаспори дискутуватиме на теми бізнесу, піару, культурного обміну тощо. Доповідачами у дебатах будуть відомі політики, науковці і підприємці.

Вадим Кудіяров розповідає, що на ці дискусії запрошуються активні вінничани – лідери громадських молодіжних організацій, небайдужі студенти. З 24 по 27 серпня робоча частина Форуму вже буде закритою, в ній братимуть участь лише делегати з української діаспори. Для них також підготовлена культурна частина Форуму, яка складатиметься з українських вечорниць і пізнавальних екскурсій.

За словами організаторів, Форум проводиться для збільшення взаєморозуміння молоді в Україні та представників українців за кордоном.

“Українці, які мешкають в інших країнах – це великий ресурс, який поки мало використовується”, – розповідає співорганізатор Форуму, заступник начальника Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації Максим Студілко.

Як пояснив Максим, чимало представників українців за кордоном готові інвестувати до української України. “Представники діаспори – основні лобісти українських інтересів за кордоном. Далеко не завжди навіть посольства допомагають так продуктивно, як вони. Форум допоможе налагодити нові контакти для реалізації культурних, соціальних, освітянських і бізнес-проектів”, – повідомляє Вадим Кудіяров.

Небесне відео Вінниці: https://youtu.be/pL1hL8SfjkI

Джерело: Вінницька міська рада / Ярмарт