Парламент Словаччини визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Парламент Словаччини визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Про це повідомляється на сайті парламенту країни. “За” проголосували 84 зі 108 депутатів, які брали участь у голосуванні. 23 депутати утрималися і 1 проголосував “проти”.

Президент України  подякував парламенту Словаччини за це важливе рішення:

“Вдячний парламенту Словаччини за визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Своєчасне рішення, вагомий внесок у відновлення історичної справедливості та вшанування мільйонів невинних українських жертв”. У свою чергу міністр закордонних справ України написав у твіттері:

“Словаччина приєднується до все більшої кількості країн, які визнають Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Цей акт історичної справедливості служить яскравим нагадуванням про нашу відповідальність за те, щоб кривдники не діяли безкарно. Дякую, Словаччино!”

Нагадаємо, тільки впродовж останнього місяця Голодомор визнали геноцидом Словенія і Люксембург та нижня палата парламенту Великобританії. Також у понеділок обговорення цього питання почалося в парламенті Хорватії.

Джерело: Музей Голодомору | Holodomor Museu