У Мадриді розпочались Річні загальні збори Світового Конґресу Українців

11 вересня 2015 р. у Мадриді, Іспанія, розпочались Річні загальні збори Світового Конґресу Українців (СКУ).

Офіційне відкриття зборів відбулось у престижному приміщенні інституту Сервантеса, що є відомим у світі іспанським культурним центром. Серед гостей були присутні високі представники владних структур Іспанії, України та Канади, які привітали учасників зборів. Також надійшли привітання від Президента, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради та Міністра закордонних справ України.

Президент СКУ Евген Чолій виступив з промовою, у якій висвітлив основну діяльність СКУ протягом минулого року, акцентувавши на підтримці України в її тривалій боротьбі з російським агресором за збереження своєї незалежності і територіальної цілісності. Наголосивши, що події на Сході України є світовою кризою, Президент СКУ нагадав учасникам, що Україна захищає європейські цінності та зупиняє просування Росії на Захід.

Також відбулось вручення ювілейних медалей СКУ “200 років з дня народження Тараса Шевченка” за значний внесок у популяризацію творчої спадщини та вшанування Тараса Шевченка за межами України, яких були удостоєні 67 осіб з 18 країн.

Раніше, того ж дня, було проведено круглий стіл на тему координації діяльності складових організацій СКУ в боротьбі з російською дезінформацією у світі.

На знімці Софія Барабаш, яку нагородили премією Шевченка, фото Con Ucrania

“Світовий Конґрес Українців дякує всім тим, хто привітав Річні загальні збори СКУ, а також інституту Сервантеса за гостинність, та вітає всіх нагороджених ювілейною медаллю СКУ “200 років з дня народження Тараса Шевченка”,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Річні загальні збори СКУ продовжаться до 13 вересня 2015 р.

Джерело: http://www.ukrainianworldcongress.org/news.php/news/1266/lang/en