Як може жити українська культура, коли ніхто не знає української мови? – крик душі юної австралійки з українським корінням

В Австралії оголосили фіналістів національного конкурсу мов 2016 року. Темою цьогорічного змагання серед студентів 13-18 років було: “Що для мене означає вивчення мови?

Учасники мали написати свої відповіді на іншій мові обсягом до 300 слів, про це повідомили в Австралійській федерації українських організацій.

Серед фіналістів – твір австралійки з українським корінням, написаний українською мовою. Liana Semcesen вразила не лише суддів, а й всю українську громаду Австралії. Її твір поширюють у соцмережах та закликають підтримати дівчинку! Переможця конкурсу оголосять уже незабаром.

Однак уже нині в діаспорі Австралії невимовно пишаються Ліаною, а її роботу розбирають на цитати. “Я думаю, що українці, які можуть говорити українською є дуже важливі”, – пише дівчинка, яка мову своїх предків вивчає у суботній школі.

“Як українська культура може жити, коли ніхто не знає її мови? – запитує австралійка. – Коли я ходжу до української школи цілі суботи, це не дуже важко, коли думаю, що багато українців зробили в історії. Все, що вони робили, було щоб я могла мати можливість вчити українську мову…”

Наприкінці твору дівчина зазначає: “Я є горда, що я є австралійська українка, яка може говорити українською мовою”.

Ось робота Ліани:

Джерело:   JG Semcesen / SbsUkrainian / svitua.com.ua