Українська молодь Христові | 90 років 1933-2023


Відеомиті культурно-мистецької програми з нагоди 90 років заснування християнської організації Українська молодь — Христові (УМХ).

Довідка:

“Українська молодь — Христові” — релігійно-національне свято української католицької молоді, що відбулося 7 червня 1933 в українському місті Львів за ініціативи митрополита Андреа Шептицького з метою демонструвати підтримку Католицькій церкві з нагоди 1900-ї річниці смерті й воскресіння Ісуса Христа. На демонстрацію до Львова прибуло близько 50 000 молоді. У програмі були: Польова Служба Божа на площі Сокола-Батька, після якої єп. І. Бучко прийняв присягу молоді на вірність Христові і посвятив прапори. Відбувся маніфестаційний похід вулицями міста і дефіляда на горі Святого Юра перед митрополитом А. Шептицьким. Організацією свята керував І. Бабій; серед співорганізаторів були В. Глібовицький та Р. Данилевич.

Організація українських націоналістів поставилася негативно до “Українська молодь — Христові”, бо бачила в тому загрозу полонізації та русифікації українського народу.

Відродження УМХ пов’язане з виходом УГКЦ із підпілля. Першим головою новоствореної УМХ був Ігор Матушевський Другим з 1995 р. був Теодор Гудзяк. Цікавим медіапроектом організації було видавництво часопису “Вірую”, який мав велику популярність в Україні. У сьогоденні основний напрямок діяльності УМХ це — праця з молоддю.

Джерело: jarmart