Kamil Voráček: V Plzni na podzim rozkvetlá Jabloň

V rámci celostátního týdne Dnů ukrajinské kultury v ČR 2008 (Дні української культури в ЧР 2008) ukrajinská mládež OSR ve spolupráci s Kulturní kavárnou Jabloň a s Ukrajinskou Iniciativou v ČR dne 5. listopadu zorganizovala celodenní akci v Plzni, jejímž hlavním hostem od 19.00 hod. byla česká kapela MDK band zpívající ukrajinštinou.

K naší radosti se nám dostalo té cti, předvést zlomek ukrajinské lidové hudby (v našem podání) na “Dnů ukrajinské kultury v ČR” v Plzni.

Samozřejmě jsme byli z počátku trochu nervózní. Dá se předpokládat, že na Dnech ukrajinské kultury v ČR 2008 v Plzni bude mezi zúčastněnými slušné procento Ukrajinců. Trochu jsem se bál, aby nás nevypískali za naše snažení na tomto poli. Naštěstí, opak byl pravdou. Vystoupení se rozběhlo jak po másle a během chvíle se všichni bavili. A to nejen diváci, ale rozhodně i kapela. Dokonce jsme museli tři krát přidávat. Pravda, bylo nám trochu horko, to snad kvůli nacpanému sálku. Ale o to bývá těsnější a vřelejší kontakt mezi kapelou a diváky. Někdo může namítnout, že vyprodat Jabloň, není k její nevelké kapacitě zas až takový problém. My však víme, že je mnohem lepší narvaná Kulturní kavárna Jabloň, kde se všichni baví, než poloprázdný velký sál, kde většina jen sedí. Děkujeme Alexovi a Jabloni. Kamil Voráček – lídr kapely MDK band, basová kytara, zpěv.

Foto: Marek Velebný