Країни колишнього соціалістичного табору

Країни колишнього соціалістичного табору висловили співчуття жертвам штучного Голодомору – геноциду українців 1932–1933 рр. та засудили сталінський тоталітарний режим.

Витяг з Постанови Державних Зборів Угорщини від 26 грудня 2003 р.

“Державні Збори з глибоким потрясінням вшановують пам’ять страшної трагедії людства і жертв геноциду в Україні. Державні Збори висловлюють солідарність і співчуття угорського народу рідним і близьким майже 7 мільйонів жертв, серед них 3 мільйонам дітей, які стали жертвами спричиненого радянським сталінським режимом штучного і цілеспрямованого Голодомору”.

Витяг з Закону Сейму Республіки Польща від 4 грудня 2006 р.

“Сейм … приєднуючись до болю близьких жертв Великого Голоду в Україні, який у 1932–1933 роках коштував життю мільйонів мешканців українських сіл, засуджує тоталітарний режим, відповідальний за цей геноцид”.


Президент Республіки Польща Б.Коморовський вшановує пам’ять жертв голодоморів в Україні.

Витяг із Рішення Палати депутатів Чехії від 30 грудня 2007 р.

„Палата депутатів Парламенту ЧР … з глибоким співчуттям вшановує пам‘ять жертв Голодомору в Україні, висловлює від імені чеського народу глибоке співчуття родинам та близьким мільйонів людей, що стали жертвами Голодомору, який навмисно та цілеспрямовано спричинив злочинний сталінський режим“

Витяг із Декларації Народної Ради Словаччинивід 12 грудня 2007 р.

„Народна рада … вважає Голодомор в колишньому Радянському Союзі, а особливо в Україні в 1932–1933 роках актом винищення мільйонів невинних громадян. Народна рада … висловлює шану пам’яті жертвам Великого Голодомору 1932–1933 років в Україні, Росії, Казахстані, Північному Кавказі та інших територіях колишнього Радянського Союзу“.


Президент Республіки Словаччини І.Гашпарович вшановує пам’ять жертв голодоморів в Україні.


Міністр закордонних справ Угорщини П.Балаж вшановує пам’ять жертв голодоморів в Україні.

Джерело: memorialholodomors.org.ua