Представники України просили продати сучасну військову техніку: Чехія хоче дати застарілі артилерійські снаряди калібру 152 мм

Представники України клопотали ЄС про сучасну військову допомогу. Чехія хоче дати артилерійські снаряди калібру 152 мм

Чехія, очевидно, дарує Україні артилерійські боєприпаси DANA M2 калібру 152 мм. Про це у п’ятницю 21 січня 2022 повідомив міністр оборони Чеської Республіки Яна Чернохова.

Міністр закордонних справ Чеської Республіки Ян Ліпавски додав, що Чехія готова і до найгіршого можливого сценарію – інвазію російських військ в Україну, інформують в CRCMedia.

“На підставі клопотання представників України ми, як відання міністерства оборони уряду ЧР подамо пропозицію, яка би спрямувала до матеріальної допомоги, про яку нас жадали. Це стосується постачання військового матеріалу та техніки для забезпечення актуальних оперативних потреб українських сил. Конкретно йдеться про артилерійські боєприпаси калібру 152 міліметри. Це було продискутовано із заступцями Ґенерального штабу і був би то дар”, – сказала Яна Чернохова.

За словами міністра, Україна надіслала список вимог, Чехія з нього вибрала допомогу у вигляді артилерійських боєприпасів. Кількість переданих боєприпасів буде уточнений, доповнила Я. Чернохова.

У КРЦ наголошують, що гаубиці з механічною й іншою тягою, для яких і передбачені ці боєприпаси, в Україні досі є ключовою частиною вогневої потужності.

“Однак на сьогодні відповідний тип артилерійської системи є одними з найбільш дефіцитних в Збройних силах України”, – інформують з України представники Спеціальної моніторинґової місії КРЦ.

21 січня 2022 також міністри оборони Естонії Калле Лаанет, Латвії Артіс Пабрікс та Литви Арвідас Анушаускас озвучили місцевій пресі спільну заяву щодо підтримки України.

“Естонія, Латвія та Литва одноголосно підтримують суверенітет і територіальну цілісність України в умовах російської агресії, що триває. Країни Балтії й надалі продовжуватимуть підтримувати Україну не лише дипломатично та політично, а й сприятимуть зміцненню обороноздатності України”, йдеться у заяві, повідомляє естонське телерадіомовлення ERR.

Естонія обіцяла передати Україні протитанкові ракетні комплекси Javelin, Латвія з Литвою – продати зенітно-ракетні комплекси Stinger.

Експерти у КРЦ нагадали, що з 2014 року всім країнам-членам політично-військового угрупування ЄС накладена заборона Україні продавати зброю, зокрема це стосується Німеччини, уряд яких жорстко блокує закупівлю Україною новітньої оборонної зброї.