Чесько – українська конференція

27 квітня 2010 року у Празі відбулася друга чесько-українська конференція на тему “Проблеми легального перебування та працевлаштування громадян України на території Чеської Республіки”. Конференція відбулася під егідою омбудсманів України та Чеської Республіки.

Повідомляє інформаційний культурно-історичний вісник з посиланням на пресове бюро Міжнародного об’єднання “Українська Свобода”.

У вступній частині виступили посол України в ЧР Іван Грицак, голова організаційного комітету конференції, член міськoї ради ЧР Я. Пешек, Уповноважений ВРУ з прав людини ЧР Й. Сейтлова. Під час конференції були розглянуті теми видачі дозволів на здійснення трудової діяльності громадянам України на території ЧР, умови та досвід легального працевлаштування громадян України в ЧР.

Tакож обговорювалися історична роль української еміграції в ЧР, актуальна ситуація на ринку праці в ЧР з огляду на питання працевлаштування іноземців, наслідки економічної кризи для громадян України в ЧР, соціальне страхування громадян України в ЧР, порушення закону іноземцями, нострифікація атестатів.

Конференцію відвідали представники чеських організацій, які спекулюють на темі українців, майже всі очільники громадських об’єднань українців, серед них представник чеських прихильників Всеукраїнського об`єднання “Свобода” та делегати української діаспори з міста Плзня.

Також була проведена інформаційна проукраїнська кампанія та роздано інформаційні примірники, ґазети “ВО Свобода” зі закликами ставати до лав національної опозиції між всіма присутніми конференції.

Джерело: Пресове бюро Міжнародного об’єднання “Українська Свобода”