За додержанням виборчих прав громадян України спостерігає Спеціальна міжнародна моніторинґова місія

В Івано-Франківській та Донецькій областях представники Спеціальної моніторинґової місії КРЦ у співпраці з представником Урядового уповноваженого та місцевими громадськими активістами моніторять додержання виборчих прав громадян України, зокрема щодо доступності для осіб з інвалідністю й інших маломобільних груп населення до приміщень виборчих дільниць, повідомляє Міжнародна місія.

За виборчим процесом в одномандатних виборчих округах № 50 та № 87 спостерігають також акредитовані спостерігачі Центральною Виборчою Комісією України від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“.

“Міжнародні спостерігачі у співпраці з представником Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Івано-Франківській обласній державній адміністрації разом з представниками громадського суспільства під час підготовки та проведення виборів в Україні здійснюють моніторинґ щодо додержання виборчих прав громадян України та осіб з інвалідністю і маломобільних груп населення”, – інформує Голова міжнародної місії.

Міжнародні спостерігачі виявили в ОВО № 50 та № 87 майже на кожній виборчій дільниці, які готують до проміжних виборів народних депутатів України, відсутність пандусів та/або наявність рамп, які не відповідають жодним нормам і стандартам.

Голова міжнародної місії акцентує увагу, що в Україні на законодавчому рівні кожен виборець внаслідок порушення здоров’я та інші маломобільні групи населення, які хочуть проголосувати вдома, можуть безпроблемно скористатися процедурою голосування за місцем проживання, якщо звернуться до дільничних виборчих комісій із відповідною заявою та з довідкою медичної установи до 20 години 26 березня 2021 року (Пункти 1, 5 статті 174 Виборчого Кодексу України).

В Донецькій області в ОВО № 50 міжнародні спостерігачі побачили стихійну зовнішню рекламу та агітацію від Андрія Аксьонова (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “Порядок”), Валентина Рибіна (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ПАРТІЯ ШАРІЯ”) та Надії Масло (Політична партія “ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК”).

Крім цього, міжнародні спостерігачі зафіксували політичну рекламу іноземною мовою без перекладу обов’язковою українською мовою, яка може суперечити Конституції України та законам України.

У такий спосіб, наприклад, кандидати від політичних партій по округу № 50 проігнорували Закон України “Про рекламу”, який забороняє розклеювання кожної реклами у невстановлених місцях і поширювати любу рекламу іноземною мовою”, повідомив Голова міжнародної місії.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail.com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії.

Довідка: Міжнародна місія зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “Корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія проводить також моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними і проміжними місцевими виборами та проміжними виборами народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 50 та № 87.

Джерело: Coordination Resource Center