Міжнародні спостерігачі КРЦ виявили порушення у виборчих округах в Україні

В Коломийському та Надвірнянському районах Івано-Франківської області, акредитовані спостерігачі Центральною Виборчою Комісією України від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) фіксують стихійну зовнішню рекламу та агітацію від самовисуванців Михайла Ноняка та Сергія Сивачука, Юрія Голінея (політична партія “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ПЛАТФОРМА ГРОМАД”), Вірастюка Василя (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “СЛУГА НАРОДУ”) та Марусі Звіробій (політична партія “Європейська солідарність”), яка згідно постанови ЦВК № 122 за 17 березня 2020 втратила статус кандидата.

Що написано в частині 7 закону України Про рекламу:

Стаття 8. Загальні вимоги до реклами

7. Розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.

Як і будь-яка стихійна зовнішня реклама, політична реклама на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд, на парканах, огорожах, на стовпах, підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (і опорах) зовнішнього освітлення та деревах, не тільки псує естетичний вигляд міста, а карається законом. Це передбачено статтями 140 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Доповідають експерти міжнародної місії КРЦ.

Крім цього, міжнародні спостерігачі від КРЦ у межах спеціальної моніторинґової місії КРЦ, яка проходить у співпраці з представником Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Івано-Франківській обласній державній адміністрації разом з представниками громадського суспільства, виявили незадовільний стан будівель та приміщень для голосування виборчих дільниць щодо відповідності потребам маломобільних груп населення, зокрема відсутність пандусів та/або наявність рамп, які не відповідають жодним нормам і стандартам.

Раніше повідомлялося, за додержанням виборчих прав громадян України спостерігає Спеціальна моніторинґова місія КРЦ.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail”крапка”com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить також моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними і проміжними місцевими виборами та проміжними виборами народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 50 та № 87.