На виборах в Україні спостерігають міжнародні спостерігачі

28 березня 2021 за всіма виборами в Україні спостерігає єдина міжнародна місія організації закордонних українців і друзів України Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ), повідомляє Інформаційний культурно-історичний вісник з посиланням на CRCMedia.


Кореспонденту CRCMedia вдалося поспілкуватися з міжнародним акредитованим спостерігачем з діаспори.

Заходячи на чергову виборчу дільницю, Ярослав Мартінец використовує щоразу нові засоби індивідуального захисту, дезінфікує руки та вдягає маску. Далі без вимірювання температури, неможливо потрапити в середину виборчої дільниці.

„Добрий день! Я міжнародний спостерігач“, – перші слова, які можна почути від офіційного спостерігача Ярослава.

Ярослав Мартінец – акредитований Центральною Виборчою Комісією України офіційний спостерігач від Міжнародної неурядової організації “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ).

“Через владні обмеження та проблеми з подорожами цього разу немає навіть пів сотні міжнародних спостерігачів, як зазвичай. Якщо на попередніх виборах було декілька міжнародних місій, то зараз я представник єдиної міжнародної місії в Україні”, – інформує міжнародний офіційний спостерігач.

“Hа більшості дільниць, які я вже відвідав, відсутній повний склад комісій. Не всі виборці, які прийшли на дільниці, знайшли себе у списках. Ці виборці, на жаль, не змогли проголосувати, але загалом виборчий процес нормальний. Ми також побачили агітацію в день тиші, найбільш її зафіксовано на головних вулицях міст, також помітна стихійна зовнішня реклама та політична агітація у невстановлених місцях”, – додає міжнародний спостерігач КРЦ.


Розмову зі офіційним спостерігачем Міжнародної Місії КРЦ було зроблено на одній із виборчих дільниць в ОВО № 87 в Івано-Франківській області.

“Міжнародна неурядова організація Координаційний ресурсний центр у 2021 році продовжує підвищувати рівень інформованості учасників виборчого процесу та сприятиме більш відкритим і прозорим виборам в Україні”. “Міжнародні спостерігачі КРЦ відвідали дільниці в Коломийському, Надвірнянському, Івано-Франківському районах, навіть завітали на спеціальну виборчу дільницю в районній лікарні, – повідомила CRCMedia координаторка Міжнародної Місії КРЦ Владислава Полакова.

“Наші спостерігачі мають досвід моніторинґу за виборчими процесами в Україні під час попередніх виборів, зокрема позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 і проміжних 25 жовтня 2020 та місцевих виборів 25 жовтня 2020”, – інформує Полакова.

 

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”, спостерігачі якої єдині здійснювали у 2020 та здійснюють у 2021 спостереження за всіма виборами в Україні. Міжнародна місія КРЦ проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надає оцінку виборчій кампанії за повторними та проміжними місцевими виборами. Також міжнародні офіційні спостерігачі КРЦ спостерігають за проміжними виборами народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 і № 87.

Джерело: crcmedia.info/crc-observers-monitoring | світлини: Міжнародна місія КРЦ