Про європейські цінності та Україну

Франції прийняла рішення відкласти введення додаткових податків на пальне, які спровокували масові заворушення по всій країні. Тим самим, французький «податковий майдан» переміг, принаймні цього разу.

Але нам в цій історії має бути цікаво зовсім інше. Звернули увагу, як обережно подавали інформацію про події у Франції українські владні ЗМІ та «авторитетні блогери»? До цього нам розказували про заможне життя «як у Європі», і що справжні європейці завжди радіють зростанню податків, акцизів та тарифів, бо це є головною ознакою “успішних економічних реформ”; саме тому вони добре живуть. А українці – ж це європейці, то мають брати приклад. І плюс ще Макрон, який мабуть на сьогодні є головним зовнішньополітичним улюбленцем українського проєвропейського бомонду. І тут несподівано отримаємо подію, яка зводить нанівець усі зусилля європропагандистів.

А тут виявилося, що французи зовсім не “терпіли”, і готові відстояти свої права, заявивши владі, що це вона не права, і що Макрон не такий вже і авторитетний. Тому інформацію про Францію українцям видавали обережно, потроху. Паралельно з нотками розчарування, що французи виявилися такими приземленими та повстали з-за конкретних соціально-економічних причин, а не за якісь демагогічні абстракції.

Ні, так просто наші «європейські ідеалісти» не здалися. Бачив спроби пояснити все це тим, що протестують не французи, а «понаехавшие», чи що жовті жилети – «це взагалі не французьке», то їх їм роздають «туристи», що приїхали подивитися на «французькі шпилі», і що «незрима рука Путіна» і тут добра видна. Зрозуміло, що то все маячня і швидше спроба українських «єврооптимістів» якось пояснити ситуацію для себе, бо дуже сильно вона ламає глянсову картинку про життя в ЄС, яку нам малюють останні роки.

Тим не менш, французи наочно продемонстрували, як в сучасних країнах, народ, відповідальний за своє майбутнє, веде діалог із владою, яка намагається перекладати свої помилки та прорахунки на плечі звичайних людей. Мабуть ось це і є справжня європейська цінність, а не те, про що нам зазвичай розповідають, коли мова заходить про Європу.

Роман Пономаренко

Джерело: https://enigma.ua/articles/pro_evropeyski_tsinnosti_ta_ukrainu