4 Форум української молоді діаспори пройшов в Івано-Франківську

З 17 по 28 серпня  на Іванo-Франкiвщинi проходив IV Форум української молоді діаспори Івано-Франкiвськ 2014. Протягом десяти днів дівчата і юнаки з 30 країн світу обговорювали можливості об’єднання зусиль у просуванні українських інтересів та економічного розвитку світового Украінства.

Цьогорічний Форум під назвою “Форум української молоді діаспори Івано-Франківськ 2014” складався з трьох частин. Перший етап Форуму – це табір молоді діаспори. Він розпочався  17 серпня у мальовничому селищі Ворохта. Другий і третій етапи проходили паралельно 26-28 серпня y м. Івано-Франківськ – це річні збори СКУМО і Дiаспoра Фест, який був започаткований з метою презентації сучасної творчості діаспори в Україні. Організатором Форуму є Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій (СКУМО) за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства культури України, Світового Конґресу Українців та Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківських обласної та міської рад.

Учасники форуму на Говерлі
Учасники форуму на Говерлі

„Вже чотири роки поспіль ми організовуємо в Україні різні зустрічі, семінари, конференції, форуми та конґрес української молоді діаспори, де збираються представники молодіжних організацій з різних країн світу. Окрім молоді, звичайно, були присутні представники Світового Конґресу Українців, також запрошені представники влади всіх рівнів“, –  розповів Мирослав Гочак, президент Світового Конґресу Українських Молодіжних Організацій.

Керівники та делегати українських молодечих організацій діаспори та України згуртувалися навколо ідеї кoнсoлідаціï та об’єднання світового українства. При обговоренні резолюції учасники висловлювали обурення щодо нерозслідування загибелі активістів Евромайдану, запропонували Міністерству оборони України офіційно визнати добровольчі батальйони, які борються із загарбниками – диверсантами. В резолюції прозвучало звернення до МЗС України з пропозицією створити Міністерство Діаспори у справах співпраці з українцями світу та вимога негайної ратифікації Асоціації з ЕС. В резолюції учасники також закликали світову спільноту і міжнародні організації визнати Російську Федерацію як державу – агресора, яка веде війну проти України.

Важливою частиною роботи Форуму стала тематична сесія “Економічний розвиток світового українства: шляхи та інструменти досягнення”, де запропоновано налагодити співпрацю з підприємцями українського походження та представниками бізнес-кіл країн, де проживає українська діаспора, а також України для обміну досвідом та можливості інвестування коштів в економіку України.

Особливістю програмою цьогорічного Форуму було декілька культурних подій: розгортання величезного прапору України представниками світового Українства  y День національного прапору України y селищі Ворохта, презентація міжнародної фотовиставки “Обличчя Майдану“ в Центрі патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери, автором якої став український фотограф Дмитро Собокар. Учасники Форуму української молоді діаспори Івано-Франківськ 2014 приєдналися до cпітканки “Україні 23” франківськиx дівчат та босоніж пройшлися від Меморіального скверу центральними вулицями міста до валів історичного комплексу Бастіон на підтримку незалежної, єдиної України. Молодь діаспори була вражена цією подією, яку в народі називають флешмоб, активно взяла участь у ході i засвітила свічки за полеглими воїнами. Велике враження справив похід на найвищу рогу України Говерлу (2061 м), звідки побачили надзвичайні красиві полонини і ліси Карпат.

Після підписання Меморандуму (президія Форуму)
Після підписання Меморандуму (президія Форуму)

Яскравим прикладом налагодженням співпраці із владою України стало також підписання 26 серпня 2014 року в приміщені Івано-Франківської Обласної Державної Адміністрації Меморандуму про співпрацю між Світовим Конґресом Українських Молодіжних Організацій і Міністерством молоді та спорту України. Учасники форуму знайомилися із молодіжними організаціями України, та обговорювали спільні проекти. Наприклад, в Португалії та Болгарії  заплановано створити молодіжну організацію та створення міжнародного інтернет порталу СКУМО. Форумівці також зустрілись з депутатами Івано-Франківської обласної ради, видатними політиками, церковними та культурними діячами Івано-Франківщини. Було покладено квіти до пам’ятника Івану Франкові, Степанові Бандері, Роману Гурику та бійцям небесної сотні.

Президент Світового Конґресу Українських Молодіжних Організацій Мирослав Гочак
Президент Світового Конґресу Українських Молодіжних Організацій Мирослав Гочак

На завершення пройшов чудовий Діаспора Фест, на якому із запальними україномовними піснями виступили українські гурти “Горпина” з Польщі та “Свята ватра” з Естонії. У виконанні всіх делегатів ФУМД прозвучала прем’єра пісні СКУМО.

Олекса Мартинець,
делегат ФУМД від Чеської Республіки

Відео:

Табір української молоді діаспори

Тур-похід на найвищу гору України Говерла

Фотовиставка “Обличчя майдану”

4. Форум української молоді діаспори – Івано-Франківськ 2014

www.jarmart.eu