Міжнародні спостерігачі фіксують в Чернігові порушення правил розміщення політичної реклами

Чернігівська область

В м. Чернігові акредитовані спостерігачі ЦВК від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ фіксують стихійну зовнішню рекламу та агітацію від Олега Робейка (Політична партія „Народовладдя“).

“У такий спосіб, наприклад, представник політичної партії проігнорував Закон України “Про рекламу”, який забороняє розклеювання кожної реклами у невстановлених місцях”, –⁠ зазначив Голова міжнародної місії КРЦ.

 

Що написано в частині 7 закону України Про рекламу:

Стаття 8. Загальні вимоги до реклами

7. Розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.

Як і будь-яка стихійна зовнішня реклама, політична реклама на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд, на парканах, огорожах, на стовпах, підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (і опорах) зовнішнього освітлення та деревах, не тільки псує естетичний вигляд міста, а карається законом. Це передбачено статтями 140 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Доповідають експерти міжнародної місії КРЦ.

У зв’язку з цим, КРЦ інформує, що розклеювання, оголошень та політичної реклами у такий спосіб є порушенням закону України Про рекламу та правил благоустрою і тягне за собою накладення штрафу до 1700 гривень.

Крім цього, міжнародні спостерігачі від КРЦ побачили у місті ймовірну агітацію від представників політичної партії Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина“ .

“Наприклад, сьогодні 21 лютого було помічено Дмитра Нікітіна, який у статусі незареєстрованого кандидата в народні депутати разом із однопартійцями, роздавав спортивний інвентар і спілкувався показово з місцевими жителями та неповнолітніми українцями іноземною мовою“, – зазначив очільник міжнародної місії КРЦ.

За словами очільника міжнародної місії КРЦ, на території комунального закладу “КОМУНАЛЬНИЙ ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД СПЕЦІАЛІЗОВАНА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА ШКОЛА ОЛІМПІЙСЬКОГО РЕЗЕРВУ З ФУТБОЛУ ДЕСНА ЧЕРНІГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ“ під час тренувань офіційно представники партії подарували спортивний інвентар для тренувань вихованцям і тренерам державної установи.

Відповідно 4 пункту 2 частини 74 статті 74 закону України “Про вибори народних депутатів України“, забороняється будь яка політична активність під час проведення заходів, організованих комунальними підприємствами, закладами, установами чи організаціями.

Що написано в частині 2 закону України Про вибори народних депутатів України

4. Забороняється проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, у яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у депутати під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, закладами, установами, організаціями.

“Там, де в публічній сфері присутня дискримінація – лунає іноземна мова, туди завжди прагне прилетіти снаряд від кремлівського ґраду. Таким особам не місце в українській політиці!“, – обурились місцеві жителі.

“Щодо дискримінації, яку вчинив пан Нікітін – це не вперше, як представники українських політичних сил показово відмовляються публічно спілкуватися, навіть, перед ЗМІ обов’язковою українською мовою“, – підкреслив очільник міжнародної місії КРЦ.

Як вдалося CRCMedia з’ясувати, представники “Батьківщини“ стверджують, що 11 лютого 2022 у м. Києві відбувся так званий ІІІ етап ХV з’їзду політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина“, на якому одностайно вирішили запропонувати Д. Нікітіна кандидатом в народні депутати по окрузі № 206.

Станом на 21 лютого 2022 року в одномандатному виборчому окрузі № 206 зареєстровано 8 кандидатів в народні депутати, реєстрацію ймовірного 9 кандидата, поки що, ЦВК не розглядало.

Раніше 12 лютого 2022 міжнародні спостерігачі від КРЦ в одномандатному виборчому окрузі № 206 побачили політичну агітацію та можливо політрекламу від політичної партії „УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка“ Олександра Ломаки з ознаками використання адміністративного ресурсу, що може порушувати частину 1 статті 74 закону Про вибори народних депутатів України, де участь у передвиборній агітації забороняється, зокрема органам виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронним органам і судам.

м. Чернігів, фото: Сєргєй Карась

Що написано в частині 1 закону України Про вибори народних депутатів України

Стаття 74. Обмеження щодо ведення передвиборної агітації

1. Участь у передвиборній агітації забороняється:

1) іноземцям та особам без громадянства, у тому числі через журналістську діяльність чи у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії – суб’єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати;

2) органам виконавчої влади, органам влади Автономної Республіки Крим та органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам;

3) у робочий час посадовим і службовим особам органів, зазначених у пункті 2 цієї частини, крім випадків, коли відповідна посадова чи службова особа є кандидатом у депутати;

4) членам виборчих комісій протягом строку їх повноважень у відповідних виборчих комісіях.

Як раніше повідомляло CRCMedia, самовисуванець оскаржує рішення ЦВК про реєстрацію кандидата у народні депутати України.

Міжнародна місія КРЦ проходить в межах проєкту „КРЦ – корпус спостерігачів на виборах“, яка єдина реалізовує моніторинґ за всіма виборами та референдумами в Україні у 2022 році. Міжнародні спостерігачі Координаційного Ресурсного Центру також здійснюють спостереження за підготовкою та виборчим процесом проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 206 призначених на 27 березня 2022 року в Чернігівській області.

За більш детальнішою інформацією, співпрацею тощо звертайтеся на crcobservers”равлик”gmail”крапка”com до Владислави Полакової, яка є Координаторкою місії КРЦ.