Світовий Конґрес Українців закликає відзначити 75-ліття Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 р.

Світовий Конґрес Українців закликає світове українство відзначити 75-ліття Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 р., що є однією з ключових дат в історії українського державотворення на шляху до відновлення незалежності України 24 серпня 1991 р.

Цей історичний акт проголосив “створення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України”, закликав “ввесь український нарід не скласти зброї так довго, доки на всіх українських землях не буде створена Суверенна Українська Влада” та ствердив, що “Суверенна Українська Влада запевнить Українському Народові лад і порядок, всесторонній розвиток усіх його сил та заспокоєння всіх його потреб”.

“Світовий Конґрес Українців закликає світове українство відзначити 75-ліття Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 р. та в такий спосіб вшанувати подвиг усіх борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, у тому числі й тих, які сьогодні захищають східні кордони України від російської агресії,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Джерело: ukrainianworldcongress.org/news.php/news/1385/lang/en