Світове українство оголосило глобальну кампанію підтримки України та припинення російської окупації

Напередодні зустрічі очільників України, Німеччини, Франції та Росії 9 грудня 2019 року в Парижі для переговорів у «нормандському форматі», Світове українство в чолі Світового Конґресу Українців (СКУ) знов підкреслює позицію, що Російська федерація повинна бути примушена припинити збройну агресію проти держави України. Вже більше 5 років Росія та її найманці ведуть криваву війну проти держави України, здійснивши вторгнення та окупацію частини Донбасу на сході України. Війна Росії проти України вже призвела до понад тринадцятитисяч вбитих, понад тридцятьтисяч поранених та понад півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб і триває до сьогодні.

СКУ закликає Німеччину, Францію, Україну та її союзників дотримуватись чіткої та однозначної позиції про те, що:

1) жодні вибори не можуть відбуватися на окупованих Росією територіях Донецької та Луганської областей до тих пір, поки всі російські війська, найманці, зброя та матеріальні засоби не будуть виведені з української території, поки Україна не поверне повний контроль української сторони на українсько-російському кордоні, поки не пройде достатній період нормалізації для відтворення демократичних інститутів, та поки вимушені переселенці з Донбасу не зможуть мирно повернутися до своїх домівок.

2) визначений Конституцією України стратегічний курс України щодо євроатлантичної інтеграції та НАТО є незворотнім та незмінним.

3) міжнародні санкції проти Росії повинні бути посилені та розширені, поки Росія не деокупує суверенну українську територію Криму та частини Донецької та Луганської областей.

4) не може бути жодних прямих переговорів з лідерами підконтрольних Росії терористичних організацій так званих Донецької та Луганської Народних Республік («ДНР» та «ЛНР»).

5) Росія повинна нести повну відповідальність за відбудову розбитої війною України, та виплату репарацій всім постраждалим від війни проти України та від збиття малайзійського літака рейсу MH17.

Будь-які поступки щодо цих «червоних ліній» пошкодять суверенності української держави, безпеці в Європі та призведуть до розбрату всередині країни – чого й добивається Росія. Формула «миру будь-якою ціною» легітимізує сили закордонної окупації в Україні, створить тривалий розкол у країні, та відірве Україну зі шляху євроатлантичної інтеграції.

«Ми глибоко стурбовані тим, що переговори «нормандського формату» в Парижі можуть бути скеровані своєкорисливими інтересами різних сторін. Отже, ми закликаємо до того, щоб переговори щодо миру в Україні відбувалися прозоро та за участі всіх сторін, що дозволить Україні захистити інтереси своєї держави та народу», – зазначив Президент СКУ Павло Ґрод. «Ми закликаємо лідерів «нормандської четвірки» створити чітку дорожню карту та часові рамки для відновлення миру та понесення Росією відповідальності за відбудову зруйнованого війною регіону та виплату репарацій сотням тисяч українців, які постраждали від безглуздої російської війни проти України».

Долучіться до глобальної кампанії!
Letter to Chancellor of Germany Angela Merkel
Letter to President of France Emmanuel Macron
Лист Президенту України В. Зеленському

Джерело: http://ukrainianworldcongress.org/index.php/id/857/lang/en