Pocta Ševčenka v Praze

9 березня 2012 року в Празі на площі Кінських відбулося віче з нагоди 198 річниці з дня народження Тараса Шевченка, повідомляє JARMART.INFO – інформаційний культурно-історичний вісник.

Українська громада, представники українських, білоруських місцевих організацій та представники Міжнародного об’єднання “Українська Свобода” поклали квіти до підніжжя пам’ятника видатного українського письменника, поета та художника Тараса Шевченка.

Отець Василь, представник греко-католицької церкви в Празі, провів молебень за Україну.

На вічі виступив поет, патріот, Герой України Дмитро Павличко, який закликав всіх українців більш рішуче відстоювати демократичний розвиток України.

Також українськими патріотами була відзначена одинадцята річниця “9 березня 2001 р.” – кульмінаційного дня акції “Україна без Кучми”, коли в Києві біля пам’ятника Тарасу Шевченкові відбулися сутички між демонстрантами і міліцією, за які 18 членів УНА-УНСО відсиділи по 2-3 роки. Парламентська Асамблея Ради Європи у вересні 2003-го визнала їх політв’язнями. На празькій акції представники Міжнародного об’єднання “Українська Свобода” пригадали про 11-річницю “Україна без Кучми” та закликали разом побороти сьогоднішній антиукраїнський режим в Україні і продовжувати акцію “Україна без Януковича”. На завершення були процитовані слова Кобзаря.