Політ золотої мушки – весела книжка про галичан

7 вересня 2016 р. в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація книги “Політ золотої мушки“.

Відкрила презентацію директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка Людмила Бабій, яка представила присутнім гостей зі Львова.

Автор книги Богдан Волошин розповів, що до книжки увійшли історії з його власного життя, передані в галицькій говірці та жартах. Модератор презентації був Василь Карп’юк. За мотивами книги на початку року вийшов фільм, який у режисерській версії можна було переглянути присутнім.

У “Польоті золотої мушки” письменник детально знайомить читача з вигаданими (чи то пак легендарними) галицьким містечком Бурачковичами та сусіднім селом Лопушною. Крізь призму життя й діяльності персонажів поступово розкриваються інтимні подробиці приватного та громадського чину видатних бурачківчан. “Майже усі герої оповідань писані з реальних людей, – зауважує автор книги. – Щоправда, не всіх я знав особисто. Часто друзі, знайомі розповідали мені якісь байки, цікаві історії з життя родичів і знайомих, а я вже заселяв тими людьми свої Бурачковичі. Ліпив з них нових героїв, наділяв новими рисами характеру, щоб розвинути образ. І вони починали жити своїм окремим життям. Інколи навіть докучаючи мені, кочували з оповідання в оповідання”.

Під час презентації франківці мали змогу подивитися уривок із комедії Івана Кравчишина “Політ золотої мушки”, зняту за книгою.

“З Іваном мав щастя вибирати локації для зйомок фільму, – додає письменник. – Це була поїздка в Добромиль, в монастир, де колись отримав монаший постриг митрополит Андрей. Режисер також радився зі мною щодо підбору акторів. А набирали їх по всій Галичині: у Львові, Тернополі, Франківську, Коломиї, Дрогобичі. Звісно ще й тому, що вони мали вільно володіти не просто українською мовою, але й галицькою говіркою. Мова у фільмі є живою і природною, з чого я дуже тішуся. Переживав, щоб не було у фільмі кривляння, штучності. Але, здається, цього вдалось уникнути”.

Богдан Волошин – публіцист, письменник-гуморист. Народився у Львові. Журналіст за освітою. З 1984-го року працює у львівських періодичних виданнях та на телебаченні. За цей час побачили світ 5 збірок оповідань, за творами Богдана Волошина знято фільм “Політ золотої мушки”. Нині працює на Львівському телебаченні. Відомий у Львові та околицях за псевдонімом пан Марциняк.

www.jarmart.info