Позиція країн Північної Америки

Країни Північної Америки визнали Голодомор 1932–1933 рр. як навмисно спланований радянським тоталітарним режимом з метою упокорення України.

Витяг з Резолюції Сенату Канади. 20 червня 2003 р.

„Закликаємо [Уряд Канади] до визнання українського Голоду/Геноциду 1932–1933 років та засудження будь-яких спроб заперечити або спотворити цю історичну правду, яка була ні чим іншим як геноцидом“.

Витяг з Акту Палати громад Парламенту Канади. 28 травня 2008 р.

„Український голод і Геноцид 1932–1933 років відомий як Голодомор був навмисно спланованим та здійснений радянським режимом Йосипа Сталіна з метою систематичного руйнування сподівань Українського народу на свобідну та незалежну Україну, що мало наслідком загибель мільйонів українців у 1932–1933 рр. Її Величність за порадою та погодженням з Сенатом і Палатою громад Канади постановляє: 1. Цей акт може називатися Актом Дня пам’яті Українського голоду та Геноциду („Голодомору“) 2. По всій Канаді, кожного року, четверта субота листопада буде „Днем пам’яті Українського голоду та Геноциду (“Голодомору”)“.


Прем’єр-міністр Канади С.Гарпер вшановує пам’ять жертв голодоморів в Україні.

Витяг з резолюції Палати представників Конгресу США. 23 вересня 2008 р.

„Палата представників вшановує 75-ту річницю Голодомору 1932–1933 років в Україні та висловлює щире співчуття жертвам, тим, хто вижив та сім’ям, що стали свідками цієї трагедії; … заохочує розповсюдження інформації щодо українського Голодомору з метою поширення знань про цю трагедію“.


Державний секретар США Х.Клінтон та Міністр закордонних справ України К.Грищенко вшановують пам’ять жертв голодоморів в Україні.

Джерело: memorialholodomors.org.ua