Вінницька громада хотіла донести до української молоді діаспори про політичне переслідування українців в Україні (відео)

22 серпня 2016 року у Вінниці в обласному українському академічно музично-драматичному театрі ім. М.К.Садовського проходив брифінг щодо Форуму української молоді діаспори – Вінниця-2016 та офіційні урочистості, де виступали місцева влада та міністри. На цей Форум приїхала українська молодь діаспори із 20 країн світу, про це ми вже писали нещодавно.

За пів години до офіційного відкриття,  о 15-30, поруч із будівлею театру зібралося понад 20 членів “Вінницького Віче”. Вони висловлювалися за підтримку звільнення українських політичних в’язнів в Україні та, зокрема, вінницького громадського діяча, українця Юрія Павленка “Хорта”. Активісти скандували : “Звільніть Хорта”, “Юра не винен!”, “Посадіть Порошенка!” “Міський голово, звітуйся перед громадою!”, “Пустіть нас поспілкуватися з діаспорою!”.

“Активісти будуть присутні на Форумі”, – заявив адвокат Юрія Павленка, Валерій Палій, який знаходився у приміщенні театру. Після цього мітингарі зайшли всередину театру.

Натомість місцеві організатори та прихильники місцевої влади навмисно перешкоджали їм поспілкуватися з українською діаспорою та створювали проблеми присутнім. Активісти Тарас Бульба (Анатолій Чайка), Михайло Сіранчук та інші були зодягнені у тюремні роби.

Відео: Українці та захисники ув’язненого Хорта пікетували Форум української молоді діаспори у Вінниці: https://youtu.be/55msVpmOEV8

“Цією мирною акцією протесту ми хотіли донести учасникам форуму та представникам СКУМО інформацію про переслідування та незаконне утримування під вартою українських патріотів. Ми вимагаємо негайно звільнити українських політичних в’язнів в Україні, зокрема, нашого побратима – вінницького громадського діяча, українця Юрія Павленка – Хорта. Це є не припустимо, що в сучасній демократичній Україні за інакомислення українців садять за грати”, – розповів один із учасників акції-протесту із “Руху проти діючої українофобської влади”.

Нагадуємо, що Юрія Павленка-“Хорта” визнали винним у вчиненні злочинів 6 грудня 2014 року, які передбачені ч. 4 ст. 296 (хуліганство) та ч. 1 ст. 26 Кримінального кодексу України (співучасть). Свідомі українці та прихильники обвинуваченого переконані, що їхнього побратима судять за розірваний портрет Президента Порошенка. Наразі Павленку винесли вирок у вигляді 4 років 6 місяців позбавлення волі. Розгляд апеляційної скарги адвокатів Хорта має відбутися 31 серпня 2016.

Джерело: vezha.vn.ua / jarmart.info / vlasno.info