Українці згадують загиблих в “Іловайськом котлі”


У серпні 2014 року в Україні під Іловайськом від рук російських військових загинули сотні українських бійців.

28 серпня 2016p. на Софійській площі Києва та в декілька західних містах в Україні вшановують пам’ять загиблих українських вояків під Іловайськом в серпні 2014 року. За інформацією місцевих ЗМІ, на Софійській площі в Києві зібралися більше 100 українських бійців АТО і родичів загиблих.

Хвилину мовчання учасники акції провели під звуки майданівської траурної пісні “Пливе кача”, після чого зі сцени виступили члени сімей загиблих воїнів. Одна з матерів зі сльозами заявила, що не може пробачити ті злочини, які вчинив стосовно України “братський” російський народ.

Присутні на площі тримали білі кульки з написами “Пам’ятаємо” та іменами загиблих і зниклих без вести українських вояків.

За офіційними даними, при виході з оточення під Іловайськ загинули 366 українських військових, 249 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 пропали без вісті. При цьому тимчасова слідча комісія Ради України вважає, що втрати української армії перевищили одну тисячу чоловік.

Іловайськ став першим зафіксованим випадком прямого вторгнення військ Російської Федерації на територію України – під час боїв чисельність кадрових військових з Росії перевищувало 16 тисяч осіб.

А тим часом українські волонтери нагадали про всі ударах в спину, завданих “братнім” російським народом.

Джерело: УК/ЗМІ-х1