Вячеслав Артеменко: В Україні займалися не тим, чим потрібно було


Після тижневих мирних акцій та вуличних протестів ситуація в Республіці Казахстані потрохи нормалізується, тривають мирні протести, вулиці казахського міста Байконур патрулює іноземна бронетехніка, введена комендантська година, триває перекидання російських військ на Алмати і Житеген, повідомляє спеціальний кореспондент CRCMedia.

Військовий експерт Вячеслав Артеменко на Ютюб каналі Броварське телебачення Славка з приводу, чим займаються в Україні, щоб запобігти вторгнення іноземних військ висловився так:

“Ми з 2014 року займалися не тим, чим займався Пут¡н і не тим, чим було треба. Всі ці плани війні впали. Ми готувалися до агресії, а готуватися слід було до миротворчої операції.

Пут¡н нарешті знайшов форму агресії для України, відробляв він її в Казахстані.

Те, що напад на Україну буде коаліційним, можна вже не сумніватися. Ця коаліція вже сформована. Бачите, навіть, киргизи блокували, блокували в парламенті, а таки ввели свої війська окупаційні, але пообіцяли, що в казахів не стрілятимуть.

Чому наступ буде з північного фронту? Не тому що, цей північний фронт існує, як ви мене попереджали, що існує така можливість. Розумієте, якщо б усі можливості були реалізовані, світ би впав, як навчає наш брат Дмитро, а тому, що вже є коаліція і є форма для втручання з північного фронту – це миротворча операція. Всі ці танкові вправи, танкові ігри в ‘піддавки’ на кордоні з ОРДЛО вже неактуальні. Північний кордон – він зяє пусткою.

Метою Пут¡на, якщо він буде вести війну, є зміна уряду в Києві. Для цього йому потрібна довготривала окупації східної частини України. І чому спротив українців буде не ефективним? Тому, що вас там готують боротися з танками, а боротися доведеться з сусідами. Нашим ворогом є не танки Пут¡на, нашим ворогом є ті ‘какаяразніца’. Ви подивіться скільки днів йде вбивство казахів в Казахстані і всі бажають народу Казахстану мира-добра, щоб по скоріше це все завершилось. Більшість населення дезорієнтовано. Це не погані люди, вони працьовиті, чесні, вони щиро переживають за боротьбу казахів, але ніхто з них не здає собі відповідальності, що це народ Казахстану вбивають миротворці, а не миротворці рятують так казахів, що вони їх називають окупанти, вони все-одно вірять, в якісь банди. А нам же тут (ред. в Україні) доведеться боротися з сусідами, бо повірте мені, списків сусідів не існує. Сусіди нас не помилують. Терор проти українців буде так само безжальний й ефективний, як був в Донецьку та Луганську. Ми на це протидіяти не можемо, тому що, ми навіть інтернувати цих ‘какаяразніца’ не можемо. Тоді німці, французи вже точно дозволять Пут¡ну карт-бланш”, – мовив Вячеслав Артеменко.

РФ інформаційну війну знов-таки виграє, світовій спільноті нав’язано образ різних банд. Вчергове німецькі державні ЗМІ (ред. Дойче Велле) віщають московську пропаганду, західні ЗМІ разом з місцевими японськими кореспондентами повторюють кремлівські наративи.

Довідка: У Республіці Казахстані від 1 січня 2022 тривають протести, помітні демонстрації спалахнули в Мангістауській області, зокрема в місті Жанозені на наступний день після скасування обмеження цін на зріджений нафтовий газ (LPG), які потім подвоїлося, що торкнулося більшості автомобілістів регіону. Так 2 січня 2022 акції протесту переросли на всенародні, повстали інші міста та села, зокрема Алмати.

Експерти КРЦ нагадали, що в регіоні на заході Казахстану, ще у 2008 році можна було побачити страйки та різні протести. В місті Жанозені в 2011 після розстрілів поліцейськими мирного населення у співпраці із засланим ОМОНом з Актау під час протестів нафтовиків, які вимагали підвищити заробітну плату, страйки стали регулярними. За офіційними даними,
тоді загинуло 16 людей, близько сотні постраждали. Незалежні експерти та очевидці подій, стверджують, що жертв було в тричі більше.

Підвищення цін на харчові продукти, соціальна несправедливість, політично-економічні обмеження під виглядом боротьби з популярними вірусними інфекціями, втома за 30 років від однієї влади, місцями жорсткий локдаун – неможливість вільного пересуну осіб в торгових центрах без к’юар-коду і на кінець, подвоєння цін на зріджений нафтовий газ у новому році – це все могло спричинити масовість протесту в Казахстані, припускають міжнародні експерти КРЦ.

Хвилю масштабних протестів також могли спричинити результати візиту в Москву президента Казахстану та колишнього голову Ради Безпеки Республіки Казахстан Нурсултан Назарбаєва. Додають експерти КРЦ.

Професійне мародерство та поодиноке грабування можливо були сплановані та керовані КДБ або колишніми очільниками силових структур.

Під час акцій державні каральні органи застосовували силу до мітингувальників. 5 січня 2022 в Алмати і в Мангістауській області Казахстану Президент ввів надзвичайний стан (ред. з 1:30 5 січня до півночі 19 січня), уряд пішов у відставку.

У ніч на 6 січня 2022 казахський президент Касим-Жомарт Кемелули Токаєв оголосив початок так званої антитерористичної операції та попросив допомоги в наведенні порядку у Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ).

РФ-Білорусь з Вірменією відправляють своїх військових в Казахстан. В замін Казахстан має визнати анексію етнічних земель українців, зокрема півострова Криму, повернути іноземній російській мові статусу другої офіційної, розмістити на території країни іноземні військові бази та надати автономії для російської нацменшини Казахстану.

Про це повідомляє турецьке видання Akit.

Паралельно 6 січня 2022 в Києві був вчинений напад на казахських представників суспільного руху Демократичний Вибір Казахстану (ДВК). Заманбеку Тлеулієву невідомі вибили 5 зубів, на Єлдоса Насіпбекова чинили “фізичний та моральний тиск”. Один зі співробітників СБУ показав свою ID-картку на ім’я підполковника Олександра Капітанюка та повідомив, що “прийшов поспілкуватися”. Іноземцям загрожує депортація.

У СБ України заявили: “Зважаючи на занепокоєння останніх, на місце була викликана Нацполіція, яка зафіксувала, що все відбувалося без порушень та в рамках українського законодавства. Спроби трактувати це інакше, як і будь-які розмови про тиск з боку СБУ, не мають нічого спільного з реальним станом справ”.

“Нікого з громадян Казахстану не затримали, однак підготували матеріали для Державної міграційної служби, оскільки є ознаки незаконного перебування на території України”, – додали у СБУ.

7 січня 2022 у зверненні до народу Президент Казахстану заявив, що віддав наказ відкривати вогонь на ураження без попередження.

Також Президент повідомив, що всі вимоги громадян Казахстану, які виражалися в мирних формах, були почуті і що режим надзвичайного стану буде поетапно ліквідовано в регіонах, де ситуація нормалізувалася.