Міжнародна місія КРЦ і у 2022 році єдина продовжує спостереження за всіма виборами в Україні

Не зважаючи на політично-економічні обмеження по всіх території України, Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) у 2022 році продовжує спостереження за всіма виборами в Україні.

Відповідне рішення ухвалили в КРЦ у зв’язку акредитацією перших міжнародних спостерігачів на місцеві вибори та референдуми постановами Центральної виборчої комісії України від 4 січня 2022 року та 15 грудня 2021 року.

Акредитовані офіційні міжнародні спостерігачі від КРЦ здійснюватимуть спостереження за всіма виборами в Україні та моніторинґ зборів підписів на підтримку референдумів в Україні та надаватимуть оцінку процесів встановлення всеукраїнських референдумів.

У організації закордонних українців і друзів України просять приєднатись до роботи місії КРЦ в якості міжнародних спостерігачів. Термін подання заявок для офіційних спостерігачів є від 4 січня 2022 року (вибори), 9 грудня 2021 року (референдуми).

КРЦ приймає звернення від осіб, які у 2022 році:

  • прибудуть в Україну та бажають вести спостереження за повторними місцевими виборами, моніторити встановлення всеукраїнських референдумів;
  • тимчасово або постійно проживають в Україні та готові приєднатися до міжнародних місій КРЦ;
  • готові моніторити висвітлювання ходу виборчих процесів в приватних соцмережах та ЗМІ.

Для того, щоб стати офіційним спостерігачем акредитованим ЦВК України, просимо заповнити цю анкету тут https://forms.gle/rEUuVgMDzxs29fxJ6 (вибори);
https://forms.gle/FGoxfHSNcVnt6XAY7 (референдуми);
або надіслати пропозицію на crcobservers@gmail.com .

З усіма запитаннями щодо міжнародних місій КРЦ просимо звертатися до Владислави Полакової, координаторки Місії або на е-адресу crcobservers@gmail.com .

Таким чином закордонні українці – діаспора та друзі України продовжують підвищувати рівень інформованості учасників виборчого процесу та сприяють більш відкритим, прозорим виборам і референдумам в Україні.

“Міжнародні місії КРЦ єдині офіційні місії міжнародної організації з Чеської Республіки, які також здійснювали у 2021 та здійснюють у 2022 спостереження за всіма виборами та референдумами в України”, – додає Голова міжнародної місії КРЦ.

Звертаємо вашу увагу на Закон України „Про місцеві вибори “, зокрема на статтю 64. Офіційні спостерігачі, де зазначено, що офіційним міжнародним спостерігачем не може бути особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.

Довідка: Міжнародна місія КРЦ зі спостереження за виборами в Україні проходить в межах проєкту “КРЦ – корпус спостерігачів на виборах”. Спостереження за всеукраїнськими референдумами проходить в рамах “Спеціальної моніторинґової місії КРЦ”.

місія КРЦ

Міжнародна неурядова організація “Координаційний ресурсний центр” (КРЦ) є міжнародним інформаційним об’єднанням, яке здійснює свою діяльність в Україні та державах-членах НАТО й ЄС. Головні проєкти міжнародного об’єднання: Інформаційний портал, Спеціальна моніторинґова місія КРЦ, CRCmedia, КРЦ – корпус спостерігачів на виборах, Соціальне підприємництво, Портал українських культурних ресурсів, Молодіжний парламент УНС, CRCradio, UKRmemorial – українські поховання, пам’ятники, барельєфи, НАШІ, Екологічне просвітництво, Моніторинґ і відновлення навколишнього середовища, міжнародна інформаційна кампань “Я – українець”, безстрокова акція „Збережи пам’ять – передай правду про #Геноцид Української Нації“.