Відкриття пам’ятнику Степану Ленкавському

22 серпня 2010 року в Україні на території Івано-Франківської міської ради в с. Угорники відбулось відкриття пам’ятника уродженцю села, ідеологу Організації українських націоналістів, автору Декалогу українського націоналіста Степану Ленкавському, повідомляє jarmart .

На церемонії відкриття пам’ятника були присутні міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Роман Іваницький, Олександр Сич, голова ОУН Віталій Цапович, Голова Братства ОУН-УПА Карпатського краю Фотій Володимирський, Богдан Борович, Зіновій Шкутяк, представники української діаспори з м. Плзень (Чехія) а також жителі села Угорники та Івано-Франківська, ветерани Української Повстанської Армії, представники Організацї Українських Націоналістів, предствники політичних партій ВО “Свобода”, Наша Україна, Конгрес Українських Націоналістів.

Церемонію відкриття пам’ятника розпочали з освячення скульптури, яку провели архієреї Івано-Франківської та Коломийсько-Чернівецької єпархій Української греко-католицької церкви Володимир Війтишин і Микола Сімкайло та представники української православної церкви.

Виступаючи на урочистому віче, промовці згадували життя українського земляка, який присвятив його “українському національному руху і боротьбі за незалежність України”.

Пам’ятник складається з постаменту, на якому вигравіруваний Декалог українського націоналіста, та бронзової фігури Степана Ленкавського з правою рукою на серці. Автором монумента є скульптор Василь Вільшук. Пам’ятник разом із облаштуванням скверу обійшовся у 250 тисяч гривень.


Світлини: jarmart