Британський парламент визнав Голодомор геноцидом українців

Нижня палата парламенту Великобританії – Палата громад – ухвалила резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відповідне рішення було одноголосно ухвалене в Лондоні, в четвер, 25 травня 2023 року.

“Британський парламент справедливо ухвалив рішення про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Ми сподіваємося, що це допоможе вшанувати пам’ять мільйонів українців, заморених голодом”, – написала у твіттері британська депутатка Алісія Кернс.

Авторка резолюції, консерваторка Полін Летем розглядає це рішення як послання президенту росії. “Радянський Союз убив мільйони українців політикою примусового голоду та примусової міграції. І це нагадує те, що відбувається зараз в Україні. Як і в сталіна у 1930-х роках, мета російського режиму сьогодні – знищити українську націю і концепцію української ідентичності”, – наголосила вона.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук подякував Полін Летем та ще одному автору резолюції Стюарту Макдональду. “Це рішення про відновлення історичної справедливості та нагадування світу, що подібні злочини більше ніколи не повинні повторитися”, – зазначив він.

Станом на 26 травня 2023 року Голодомор – визнали геноцидом українського народу парламенти 25 держав: Австралії, Бельгії, Болгарії, Великої Британії, Грузії, Еквадору, Естонії, Ісландії, Канади, Колумбії, Латвії, Литви, Мексики, Молдови, Німеччини, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, США, Угорщини, Франції та Чеської Республіки.

Джерело: Музей Голодомору | Holodomor Museu