Віднова Пласту в Чеській Республіці

Пласт в Чехії, особливо у Празі, має цікаву історію. Вже на початку 20-их років були засновані перші пластові курені, членами яких були студенти гімназій та вищих шкіл. Створювались старшопластунські курені, юнацькі відділи та гуртки новаків. 1930 р. в Празі відбувся 1-ий з’їзд Союзу Українських Пластунів-Еміґрантів – СУПЕ, в якому було 224 членів. Протягом цього періоду пластуни-еміґранти брали участь у різних заходах, в тому числі відбувались зустрічі за кордоном. Після 2-ої світової війни згадку про пластовий рух у Празі не маємо, аж до тепер.

Перші кроки відновлення Пласту в Чехії почалися під пам’ятником Т. Шевченка у Празі 19-го червня 2014 року, коли юначка Наталя Дубаневич із Праги, стала пластункою-прихильницею. Старші пластуни із Польщі та Словаччини прийняли молоду юначку до “Великої гри“.

Наприкінці 2014 року та на початку 2015 р. пластуни в Чехії провели декілька акцій із дітьми в суботній української школі у Празі, взяли участь на акції Вифлеємський Вогонь Миру 2014 та побували на вишколі виховників УПЮ у Відні.

Протягом днів 25-26 квітня відбувся вишкіл виховників УПЮ, який провели інструктори з України – ст.пл. Володимир Спринь, ЧК, ст.пл. Василь Шипівдич, V, ст.пл.вірл Мар’яна Юрків, Бурх, та інші.

Учасниками було 7 молодих українців із Чехії та Швеції.

25-го квітня пластунка Наталя Дубаневич, вперше від 1939 року, склала Пластову Присягу біля пам’ятника Т. Шевченкові у Празі.

26-ого квітня 2015 ст. пластуни Наталя Дубаневич, Юрій Мушинка та Михаела Мушинка, разом з іншими українцями з Чехії заснували новий пластовий осередок. Присутні були ст. пл. Андрій Ребрик, ЦМ, діловод ГПБ з розвитку Пласту у світі, ст.пл. Уляна Лайкіш, Верх., член КПС Польщі та інші пластуни з України.

Голова пластового осередку: Наталя Дубаневич
Контакт: plastcr@gmail.com
Facebook: Пласт Чехія

Віднова Пласту у Чехії