Українці у світі засуджують ще одну спробу Російської Федерації використати газ у якості зброї

Українська світова спільнота та Світовий Конґрес Українців (СКУ) засуджує спробу Російської Федерації використати газ у якості зброї, припинивши 1 березня 2018 р. постачання в Україну попередньо оплаченого газу та спонукаючи Україну до надзвичайних заходів.

СКУ повторно наголошує на необхідності зменшення енергетичної залежності від Російської Федерації, котра грубо порушує міжнародні угоди, в тому числі й Хартію ООН, Будапештський меморандум про гарантії безпеки і Мінські домовленості, та відкрито ігнорує принципи мирного співіснування.
СКУ також високо цінує український народ, який відіграв ключову роль, допомігши державі уникнути енергетичної кризи у відповідь на заклики українських владних структур понизити рівень опалення свого житла на один ступінь.

“Світовий Конґрес Українців закликає Європейський Союз звернути увагу на цей інцидент як на попередження про небезпеку реалізації проекту газопроводу “Північний потік-2”, який надасть Російській Федерації додаткові інструменти для шантажування Заходу і використання газу навіть ефективніше, як політичної зброї, що створить більш небезпечну і нестабільну енергетичну ситуацію в Європі,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Джерело: http://ukrainianworldcongress.org/news.php/news/1796/lang/en