У Дем’яновому Лазі перепоховали останки 134 українських жертв комуно-російського терору

Інформаційно-культурно-історичний вісник JARMART.info повідомляє, що 24 березня 2018 року в Меморіальному комплексі Дем’янів Лаз відбулося перепоховання 134 українських жертв комуно-російського терору.

Тисячі людей прийшли в історико-меморіальний комплекс, щоб віддати шану та упокоїти душі 134 жертв комуністичного режиму, закатованих в 1939-41 роках за їхню українську позицію.

14 серпня 2017 р. в Івано-Франківську працівниками КП “Пам’ять” було виявлено стихійне масове поховання жертв комуно-російського терору здійснений Народним комісаріатом внутрішніх справ CPCP у 1939-1941 рр.

Тіла були скидані в три неглибоких траншеї, де було виявлено 134 скелетованих трупів українського населення, з яких 2 скелетовані трупи мають ознаки дитячих скелетів. Скелети 70 трупів людей відносяться до осіб чоловічої статі, кістки 53 скелетованих трупів – до осіб жіночої статі. Для дев’яти скелетів стать не встановлена в звязку масивними пошкодженнями черепів та інших кісток скелетів. Посіпаки російської влади розстрілювали дітей, жінок, чоловіків тільки за те, що вони говорили українською – були українцями.

Вічна пам’ять!

Пам’ятаємо, знаємо, не забудемо!

 

Відео: https://youtu.be/c6w4i59roLY

Фоторепортаж:

Фото, відео JARMART