Великий Зрив – Кость Левицький, серія спогадів Звитяжці

Інформаційно-культурно-історичний вісник JARMART.info повідомляє, що 3 квітня 2018 року в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка відбулася презентація копії книжки “Великий Зрив” Костя Левицького, видавництво “Лілея-НВ”.

Дивно, що в репринті не застерігається, де саме були проведені коректури та переклади українською мовою. Наприклад ми знайшли, що на сторінці 71-73 не вказано, який новий текст і не зрозуміло, де саме є оригінал, а що є перекладом.

Це перше видання серії спогадів “Звитяжці” вміщено раритетну працю “Великий зрив (1931), яку написав уродженець Тисмениці, випускник Станиславівської гімназії, визначний український громадсько-політичний і державний діяч, адвокат і публіцист, у 1918–1919 рр. голова уряду Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Кость Левицький (1859–1941).

Зі сторінок “Великого зриву” від безпосереднього учасника подій читачі дізнаються про світла й тіні українського державотворення 1918 року на Наддніпрянщині та в Галичині, діяльність українських депутатів Рейхсрату у Відні і членів Української Народної Ради у Львові, спрямовану на практичну реалізацію ідеї державності на західноукраїнських землях, перипетії творення Української держави в жовтні – листопаді 1918 р. і Листопадовий зрив, колізії українсько-польських взаємин у Галичині.

Відео: https://youtu.be/xmdZzcTN9zY

Фоторепортаж:

www.jarmart.info