30-ті роковини Чорнобильської катастрофи: ще одна трагічна спадщина російського імперіалізму

Тридцять років тому, 26 квітня 1986 р. ядерний реактор у Чорнобилі, Україна, став місцем найбільшої в світі ядерної катастрофи, в результаті якої загинуло 28 членів персоналу реактора та ліквідаторів аварії, було переміщено сотні тисяч людей, а здоров’я мільйонів людей на довгі роки опинилось під загрозою в результаті викиду радіоактивного пилу.

Ця катастрофа виникла в результаті жорстокої експлуатації України та її народу за часів імперіалістичного російського режиму, який постійно проявляв повну зневагу до людського життя.

Через п’ять днів після цієї ядерної катастрофи Кремль навіть не відкликав традиційний першотравневий парад у Києві. Українське населення, в тому числі діти шкільного віку, не знаючи про те, що сталося, зазнало високих рівнів радіоактивного ураження та споживало радіоактивно забруднені продукти.

Наслідки цього спустошення на життя людей і навколишнє середовище ще довго будуть джерелом дослідження протягом багатьох поколінь. Фінансові витрати, пов’язані з переселенням, компенсаціями, закриттям та безпекою реактора, і майбутніми планами щодо охорони та відновлення постраждалих районів будуть і далі приголомшуючі.

Світовий Конґрес Українців (СКУ) продовжує підтримувати зусилля владних структур України, щоб вирішити численні проблеми, які виникли внаслідок цієї ядерної катастрофи, та гарантувати безпеку всіх ядерних об’єктів на своїй території.

СКУ також вітає ініціативу України зі створення Чорнобильського радіологічного біосферного заповідника для збереження природного стану навколишнього середовища, відновлення постраждалих районів, а також проведення подальших міжнародних досліджень.

СКУ висловлює признання міжнародним урядовим установам та неурядовим організаціям, які надавали протягом багатьох років технічну, фінансову, а також гуманітарну допомогу  українському народу.

У 30-ту річницю Чорнобильської катастрофи СКУ закликає міжнародну спільноту приєднатися до світового українства, щоб вшанувати пам’ять всіх героїв-ліквідаторів  та  жертв цієї трагедії.

“Світовий Конґрес Українців нагадує світові про жахливі події 26 квітня 1986 р. в Чорнобилі і продовжує наголошувати на необхідності рішучих дій від міжнародного співтовариства у відповідь на постійну грубу зневагу Росією цінностей людського життя, про що свідчать наслідки триваючої агресії в Східній Україні і незаконної окупації Криму,” заявив Президент СКУ Евген Чолій.