Нове рішення Комітету Міністрів Ради Європи стосовно ситуації в Україні

8 листопада 2017 р. під час 1299-го засідання заступників міністрів Комітету Міністрів Ради Європи, які своїм рішенням (https://search.coe.int/cm/Pages/result_details.aspx?ObjectID=0900001680764c16) підтвердили відданість прогресу реформ в Україні та запропонували подальші кроки щодо реформування та підтримки територіальної цілісності України.

По-перше, заступники Міністрів привітали рішення українських владних структур подати новий Закон України “Про освіту” до Венеціанської комісії для отримання експертизи щодо його відповідності стандартам Ради Європи.

По-друге, заступники Міністрів висловили вдоволення прогресом, досягнутим Україною в сфері людських прав, демократичної консолідації та верховенства права, включаючи створення трьох нових антикорупційних інституцій: Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Заступники Міністрів також привітали ініціативу України щодо створення незалежного антикорупційного суду та закликали владні структури України посилити ресурси, повноваження та незалежність новостворених органів. Прогрес в оновленні Верховного Суду України був також схвалений Радою Європи.

По-третє, заступники Міністрів привітали реформи в сфері децентралізації, зокрема щодо фіскальної децентралізації і об’єднання громад та підтвердили зобов’язання Ради Європи надавати консультації та підтримку здійснюваним реформам місцевого самоврядування в Україні.

Наголосивши на відповідальності Російської Федерації за конфлікт в Україні, заступники Міністрів закликали вжити потрібних кроків для повного та невідкладного виконання Мінських домовленостей, включаючи необхідність негайного припинення вогню та виведення військ, збройних формувань та військової техніки з Донбасу. У цьому контексті заступники Міністрів також привітали зусилля Генерального секретаря Ради Європи Торбйорна Яґланда в сприянні передання українських політичних в’язнів шляхом діалогу між уповноваженими з прав людини України та Російської Федерації.

“Світовий Конґрес Українців вітає рішення Ради Європи повністю підтримати здійснювані Україною реформи та надати пріоритет захисту територіальної цілісності України,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Джерело: СКУ, www.coe.int