Чи зможе Европа пережити це нашестя?

Автор статті Патрік Б’юкенен – політик-консерватор із США, письменник, аналітик. Роздуми в даній статті – це погляд зі сторони на сьогоденну Європу і систему ЄС. Часом політики і ЗМІ України не бажають акцентувати на негараздах в ЄС, куди ми постійно “йдемо”. Лише драматичні події в Парижі змусили звернути увагу українців на проблему реального вторгнення до ЄС.

Наші політики ухвалюють поправки на захист геїв, аргументуючи це “європейськими” цінностями (хоча це зветься просто лібералізмом), що мають задобрити ЄС – в час, коли ліберали дедалі більше втрачають вплив, особливо на фоні натовпів інородців, яких вони фактично запросили. Натомість на арену Європи виходять політики з традиційними європейськими цінностями! Саме на останніх має орієнтуватися Україна, якщо не бажає терактів, як у Франції.

“Сьогодні відбувається масова міграція… це може змінити обличчя Європейської цивілізації”, – попередив Президент Угорщини Віктор Орбан.

“Якщо це станеться, то буде незворотнім… Не буде шляху вороття від мультикультурної Європи”, – сказав Орбан. “Якщо ми допустимо помилку зараз, то це назавжди.”

Орбан виступив за свої переконання. Він звів 110-мильний паркан на кордоні з Сербією, щоб перенаправити сотні тисяч мігрантів від Угорщини до Хорватії, звідти – в Австрію і Німеччину.

У неділю, після переходу треті мільйону мігрантів, Хорватія змінила правлячу партію з ліво-центристської на праву. Два тижні тому, права eвроскептична партія “Право і справедливість” отримала переконливу перемогу в Польщі.

Підтримка Ангели Меркель, яка впустила до Німеччини мільйон мігрантів, різко падає. Християнсько-соціальний союз Баварії, побратим партії Меркель ХДС, б’є на сполох. Баварія була головним портом, через який прибуло сотні тисяч мігрантів.

Європа переживає наймасовішу міграцію з часів Другої світової війни, коли 14 мільйонів німців були вигнані з Пруссії та Східної Німеччини, Центральної та Східної Європи.

Ця масова міграція зупинилася за 2 роки. Однак немає кінця міграції з Африки і Близького Сходу.

Допоки європейські кордони залишаються відкритими, вони будуть в’їжджати. А бажаючі в’їхати вимірюються не просто мільйонами, а десятками й десятками мільйонів. І вони знають як це зробити.

Маршрути – через Туреччину на Балкани по суші, або кілька миль через Середземне море до островів Греції, або з Лівії у Лампедузу і Сіцилію, до Іспанських анклав через Марокканське узбережжя, або ж на Канари – складно, але можливо.

А чому ж їм не їхати?

Чому арабам і африканцям не слід тікати від тиранії, терору, бідності та війни [ну не боротися ж проти них], щоб переселятися до Європи, добре жити та мати все необхідне для життя їхніх родин за рахунок щедрих країн Північної Європи? І що їх зупинить?

“Табір святих” Жана Распая виявився більш пророчим, ніж “О, чудовий новий світ” Олдоса Хакслі або “1984” Оруела.

Враховуючи кризи, з якими зіштовхнулась Європа, питання “Чи виживе ЄС?” більше не стоїть. На часі питання Орбана [Президента Угорщини]: Чи виживе в цьому столітті Європейська цивілізація?

Цього року валютний союз ЄС, єврозона уникнули розвалу завдяки тому, що Афіни капітулювали і запровадили економію, а німці, з якими важко домовитись, погодились на фінансову допомогу.

Як довго будуть греки і середземноморський клуб членів ЄС будуть дотримуватись економії? Як довго німці будуть виручати народи, які хотіли б працювати менше годин, насолоджуючись гарними соціальними пільгами?

Згідно Шенгенської угоди, не повинно бути жодних бар’єрів для торгівлі та подорожей, у русі товарів і людей всередині ЄС.

Тим не менше, по всій Європі ростуть паркани, кордони встановлюються заново, антиіммігрантські та антиєвросоюзні партії набирають новонавернених членів.

Якщо масова міграція не припиниться, то вихід на арену націоналістичних режимів за рахунок європейських лібералів і лівих є неминучим.

Оптимісти вказують на те, як Америка поглинула 15 мільйонів інородців, що прийшли під час Великої хвилі еміграції з 1890 по 1920 роки.

Проте вони ігнорують відмінності. Іммігранти в Америці були представниками європейських християнських народів, що прибули в країну з історією асиміляцій.

Загрози, що були спричинені масовою імміграцією до Європи, досягли суттєво високого рівня. Також – Велика хвиля імміграції зупинилася в 1924 році, через 40 років.

На відміну від Америки, Європа ніколи не знала великих імміграцій. Та й ті, хто вливається до Європи, є арабами, африканцями та мусульманами, а не європейськими християнами. Вони прибувають із чужих культур і цивілізацій

Чи зможе цивілізація пережити заміну людей, які її створили, іншими, що належать до чужих рас, релігій та цивілізацій?

Запитайте корінних американців.

Чи залишиться Європа сама собою, якщо вона буде заселена арабами, мусульманами, азіатами та африканцями? Що буде тримати Європу разом? Вільна торгівля?

В 1981, коли за наказом Москви польська профспілка “Солідарність” була зруйнована тамтешнім режимом, американці здійняли ґвалт – “Дозвольте Польщі бути Польщею”.

Дуже скоро, одного дня пролунає голос через Атлантику, котрий призве зупинити це нашестя, навіть силою, якщо це буде необхідним, та проголосить: “Дозвольте Європі бути Європою!”

Patrick J. Buchanan

Creators.com

Остання фраза є патріотичним вкрапленням американця, що сподівається на повернення консервативної Америки. Однак ми сподіваємося, що клич “Дозвольте Європі бути Європою!” пролунає саме з вуст націоналістичної України…

Переклад, вступ, післямова: О. Чорноморець, інформ-центр ПС