В Чехії вшанували жертви Голодомору – геноциду українського народу

27 листопада 2010 на цвинтарі Ольшани в Празі працівники посольства України в Чеській Республіці, члени та прихильники Міжнародного Об’єднання “Українська Свобода” вшанували пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років.

Повідомляє JARMART.INFO – інформаційний культурно-історичний вісник з посиланням на пресове бюро Міжнародного об’єднання “Українська Свобода”

Українці, білоруси разом з чехами поклали вінки та помолились на символічній могилі “Мати Україна”. Панахиду відслужив о. Василь, вікарій для українців греко-католиків в Чехії.

Також 28 листопада 2010 у Празі члени Міжнародного Об’єднання “Українська Свобода” та члени Українсько – культурного товариства “Родина” м. Прага, українці та чехи взяли участь у поминальній ході із запаленими свічками.

Ця акція була проведена з нагоди 77 річниці Голодомору-геноциду українців в 1932-1933 роках, штучно організованого комуністичною Москвою та їхніми посіпаками.

Хода розпочалась після української Служби Божої від греко-католицького катедрального собору св. Климента у Празі та продовжувалася по Карловій вулиці через Малий майдан до Орлоя на Старомєській площі, де і відбулося віче.

На вічі виступив президент Міжнародного Об’єднання “Українська Свобода” Богдан Костів, який засудив дії уряду та президента В. Януковича, щодо неповаги та заперечення Голодомору українців, як геноциду.

В руках учасники поминальної акції тримали українські державні прапори, прапори ОУН, символіку ВО “Свобода” з чорними стрічками та плакати із гаслами українською, англійською та чеською мовами: “Femine 1932-33 is a Genocide of Ukrainian”, “1932-33 Hladomor v Ukrajině způsobený Moskvou”, “Політика Януковича виправдовує злочин Кагановича”, “Голодомор заперечують лише московські холуї” та інші.

Віче викликало цікавість чехів, росіян, українців, і навіть, туристів, які проходили поблизу. Іспанці та поляки висловлювали співчуття. Росіянин ж, нецензурною лайкою перешкоджав вшануванню пам`яті жерт геноциду.

Також в деяких церквах, особливо у Празі, Горшовському Тині та у Брні відбулись панахиди та вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду українців 1932-1933 років.

Джерело: Пресове бюро Міжнародного об’єднання “Українська Свобода”