Українці в Чехії вшанували жертви Голодомору

27 листопада 2011 року у Празі, вже традиційно, за ініціативою Міжнародного Об’єднання “Українська Свобода”, діаспора, українці та чехи взяли участь у скорботній ході iз вшанування 78-ї річниці штучного Голодомору в Україні 1932–1933 роках, організований комуністичним режимом та їхніми посіпаками.

Хода із запаленими свічками розпочалась після української Служби Божої від греко-католицького катедрального собору св. Климента уMalyj  Празі і продовжувалася по Карловій вулиці через Малий майдан до Орлоя на Старомєській площі, де і відбулося поминальне віче.

Хвилиною мовчання присутні пом’янули десятки мільйонів тих, хто загинув від штучного голоду, організованого комуністичним режимом.

На вічі виступив президент Міжнародного Об’єднання “Українська Свобода” Богдан Костів. Учасниками було засуджено дії уряду та президента В. Януковича, щодо неповаги та заперечення Голодомору українців, як геноциду.

В руках учасники поминальної акції тримали свічки, українські державні прапори, прапори ОУН, символіку ВО “Свобода” з чорними стрічками та плакати із гаслами українською, англійською та чеською мовами.inavit

Віче викликало цікавість чехів, росіян, українців і навіть туристів, які проходили поблизу. Французи та поляки висловлювали співчуття українському народу.


jarmart.info