Між політичною кон’юнктурою і людським співчуттям

При сприянні Української Парламентської Репрезентації в липні 1933 р. у Львові створено Український Громадський Комітет Рятунку України, який намагався привернути увагу світу до ситуації в УСРР.

Витяг з листа Президента Міжнародного Комітету Червоного Хреста М.Губера до Президента Комітету Червоного Хреста і Півмісяця Союзу Радянських Соціалістичних Республік А.Енукідзе від 23 серпня 1933 р.

„Вам, безперечно, відомо, що Рада Ліги Націй на своєму останньому засіданні розглядала питання голоду … в Українській Радянській Республіці …і що Рада Ліги Націй звернулася з проханням до президента, пана Мовінкеля, прем’єр-міністра Норвегії, донести це питання до Міжнародного Комітету Червоного Хреста …“

Витяг зі звернення Українського католицького єпископату Галицької Церковної Провінцій до всіх людей доброї волі. Газета „Мета“, 30 липня 1933 р.

„Україна в передсмертних cудорогах! – Населення вимирає голодовою смертю. Оперта на несправедливості, обмані, безбожництві та деправації, людоїдна система державного капіталізму довела багатий недавно край до повної руїни“.


Конференція у справі голоду в Україні у палаті кардинала Т.Іннітцера. 16 – 17 грудня 1933 р. Відень.

umely hladomor v Ukrajine


Лист Канадського Червоного Хреста про відмову Червоного Хреста СРСР в наданні матеріальної допомоги голодуючим в Україні.

Джерело: memorialholodomors.org.ua