ЛГБТ-пропаганда, як провідник російської антиукраїнської пропаганди

“Агенти кремля”, “прихильники руських скреп”, “пропагандисти руського миру”. В Україні вже стало звичним застосування ліволіберальною спільнотою цих та схожих об’єктивацій до всіх критиків просування ЛГБТ-ідеології. Логічним продовженням йде пропозиція цим людям покинути Україну та переїхати до Росії. Мовляв, не підтримуєте “європейський вибір України”, справжні “європейські цінності”? Тоді їдьте звідси туди, де “ваші скрепи”.

Втім, майже ніхто не замислюється над тим, що сьогодні саме ЛГБТ-пропаганда найбільше грає на руку кремлю. Пояснюється це просто: більшість населення України є консервативним за своїми поглядами. А отже, не підтримує ЛГБТ як явище. В 2019 році американський Pew research center здійснив опитування “Громадська думка в Європі через тридцять років після комунізму”. Воно показало, що Україна має один з найнижчих рівнів сприйняття гомосексуальності в Європі: “тільки 14% опитаних відповіли, що ЛГБТ мають бути прийняті суспільством”. А 69% опитаних на це питання відповіли чітко та беззаперечно – “Ні!”. До речі, в Російській Федерації зафіксовані приблизно такі ж самі показники.

Що з цього слідує? Коли людині починають агресивно нав’язувати наратив, який не вкладається в її систему цінностей та світосприйняття, то неважко спрогнозувати реакцію. Тому недивно, що дехто з цих людей, мимоволі, починає більш уважніше прислуховуватись до російських “скрепних меседжів”. Не тому, що є фанатом “руського миру”. А тому що в його ціннісні погляди, з тих чи інших причин, не вкладається західний ЛГБТ-наратив.

Російські пропагандисти не дурні. Вони розуміють ситуацію та активно її використовують. Зокрема, критикуючи “нав’язування західних цінностей” з позиції їх невідповідності “традиційним сімейним цінностям” з одночасним відверто негативним забарвленням.

Одним з механізмів здійснення дійсно ефективної пропаганди є розбавлення дезінформації правдою, з додаванням нехитрих маніпуляцій. Подивимось, як це працює в даному випадку. 17 травня 2021 року російська пропагандистка О. Скабеєва заявила про українські “гей-атаки на Донбас”, проілюструвавши все це відповідним візуальним рядом. Не важко спрогнозувати, що дехто з пересічних українців “традиційних поглядів”, які мало цікавляться політикою, а більше переймаються підтримкою власного рівня споживання, приймуть цю заяву на віру, з одночасним меседжем, який вкладається в їхню ціннісну картину. Подумають щось на кшталт «Зовсім вже з глузду з’їхали. Що в нас більше, проблем інших нема!? І тут це нав’язують! Срамота!». Вгадайте, чи будуть вони після цього критично сприймати інші тези російської пропаганди? Питання риторичне.

Тому, як це не парадоксально звучить, агресивна ЛГБТ-пропаганда в Україні, певною мірою, грає на руку російській антиукраїнській пропаганді. Вона потроху відкриває шлях сприйняттю часткою українців низки російських меседжів. Особливо, в південних та східних областях України, де до Росії, з тих чи інших причин, поширене позитивне ставлення. І реалізовуючи ЛГБТ-повістку українці самі допомагають кремлю збільшити його популярність в окремих регіонах України. Чим більш агресивно українцям навязується ідеологія ЛГБТ, тим більше важелів інформативного впливу одержуватимуть російські пропагандисти.

Крім того, така дихотомія «відмовляє» українцям в їхній суб’єктності та ідентичності. Яку би думку не сформував би пересічний українець він буде вважатись або посіпакою ЄС, або агентом кремля. Така тенденція негативно позначатиметься на ідентичності українців, розмиваючи та знищуючи її. Людині зі зруйнованою ідентичністю можна доволі легко імплементувати будь-які цінності, будь-які норми та погляди.

Звісно, цей коротенький огляд не є узагальнюючим дослідженням. Це швидше просто роздуми та оціночні судження автора. Проте, можливо соціологам варто дослідити питання, як ЛГБТ-пропаганда створює шлях просуванню ворожих державі Україна тез з боку Росії. Ймовірно, на нас чекає низка цікавих відкриттів.

І пам’ятайте, що “у реальному житті найскладніше в битві між добром і злом – зрозуміти, де що” © . Тому обирайте ретельно. Відсидітись у своїй хаті не вийде.

Автор

Роман Пономаренко, інофрмаційний аналітик, кандидат історичних наук.

Джерело: https://sexology.org.ua/ | Roman Ponomarenko