Фотопроєкт Берегиня

В Музеї мистецтв Прикарпаття відбувся мандрівний мистецький фотопроєкт “Берегиня”.

Робота над проєктом відбулася під час загарбницької війни у 2022 році, яку розв’язала російська федерація проти держави України. Попри все лихо, біль і руйнування українській народ, його митці стверджуються у творчості й прагнуть творити з вірою у перемогу й відродження україномовної однонаціональної держави Україна.

Відео:

Довідка:

Мистецький фотопроєкт Берегиня присвячений українським жінкам, що вершать історію з давніх часів до сьогодення. Він покликаний показати, як через століття українській рід зберігає й несе у собі найкращі риси. Прототипом образу Берегині стала велична Оранта, яка є всемогутньою заступницею людства перед Богом. Сакральний жест її рук є стародавнім символом духовного єднання з Богом, а нині дає нам особливі відчуття Оберегу.

Задум фотокартин привернути увагу до витоків українського роду через прояв жіночої мудрості, сильної волі, краси видатних представниць української нації: княгині Ольги – владної правительки Русі-України; князівень Анни, Єлизавети та Анастасії, що посіли європейські престоли, правили королівствами й народжували майбутніх королів.

У східнослов’янській міфології Берегиня – жіноче божество, Дух, що охороняє Рід. Сильна, добра й завзята, вона протистоїть Злу. Коди роду та сила, що проявилися в сучасних українках, робить їх новими берегинями.

Мистецький фотопроєкт Берегиня створений у травні 2022 року в Києві (Україна). Ідея належить Нaтaлі Бaлaбaнoвій, яка разом з Руслaном Зaхaрчeнкoм створила стилістичні образи. Стиль кожної жінки витончений та індивідуальний, транслює рух та свободу, притаманну українкам. Колекція створена в колаборації з дизайнером Янісoм Стeпaнeнкo.

До проєкту була запрошена українська фотохудожниця Тeтяна Бунзилo, яка попробувала втілити задум дизайнерів – розкрити особистість та енергію самобутніх українських жінок.

Джерело: jarmart