Вшанування Степана Брандери

15 жовтня 2009 року минуло 50 років з дня смерті Славної пам’яті Провідника Організації ОУН (р) – Степана Бандери.

З цієї нагоди у м. Мюнхені (Німеччина) 17 та 18 жовтня відбулася програма віддання шани Провіднику.

Повідомляє інформаційний культурно-історичний вісник з посиланням на пресове бюро Міжнародного об’єднання “Українська Свобода”.

Празький осередок Міжнародного об’єднання “Українська Свобода” організував поїздку 70 людей на цю пам’ятну акцію.

17 жовтня о 14 годині біля головної брами мюнхенського цвинтаря Вальдфрідгоф почала формуватися колона: на чолі колони марширував оркестр СУМ (Батурин) з м. Торонто, який виконував сумну мелодію Богдана Лепкого “Журавлі”. За ними українське духовенство, в центрі якого йшов Преосвященніший єпископ Апостольського екзархату греко-католицької церкви в Німеччині Кир Петро Крик, далі в колонні йшла родина Степана Бандери, вінки та квіти несли представники від українських організацій. Далі йшли комбатанти УПА та члени ОУН і колишні вояки УНА, представники СУМу.

Завершували колону чисельні представники українських громад з цілого світу, які несли українські державні та революційні червоно-чорні прапори, організаційну символіку СУМу та стяги Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Коли сумна процесія прийшла на могилу Провідника відбулося покладання квітів і вінків від українських організацій, далі Преосвященніший Кир Петро Крик в спів служінні близько десяти священників відправив панахиду та виступив з проповіддю про життя та служіння Степана Бандери українській нації.

Потім вшанували Провідника своїми виступами Голова Проводу ОУН (р) -⁠ друг Стефан Романів, голова Світового Конгресу Українців – пан Євген Чолій, довголітній член ОУН, комбатанта УПА – пані Ярослава Філь, Голова Українських Державницьких Організацій – пан Аскольд Лозинський й онук Провідника – Степан Бандера. На кінець засурмив сурмач і духовенство, Київський хор Боян та громада заспівали “Вічная пам’ять”.

Українська делегація з Чехії разом з прихильниками та членами “Української Свободи” відвідала могили Наталки Куцан-Бандери, могили Провідників ОУН – Степана Ленкавського, Ярослава Стецька; пол. Євгена Рена – Побігущого, Голови СБ ОУН (р) – Івана Кашуби та інших.

О 19 годині громада зібралася в концертному залі, де відбулася святкова академія в честь Провідника.

18 жовтня в греко-католицькому храмі Покрови Пресвятої Богородиці і Святого Андрія Первозванного єпископ Кир Петро Крик в спів служінні духовенства відправив поминальну літургію, після якої виступив хор Боян.

В залі катехитичного центру відбулася зустріч із представниками Світового Конгресу Українців. Євген Чолій, наприклад, розповів про діяльність СКУ та відповів на чисельні запитання громади. Чеський осередок міжнародного об’єднання “Українська Свобода” в честь 50-ліття з дня смерті Провідника ОУН (р) – Степана Бандери, видав пам’ятну листівку на першій стороні якої портрет Провідника з Його автографом та роками життя, а на задній – Декалог Українського Націоналіста.

Чеський осередок міжнародного об’єднання  ”Українська Свобода“ в честь 50-ліття з дня смерті Провідника ОУН (р) – Степана Бандери, видав пам’ятну листівку на першій стороні якої портрет Провідника з Його автографом та роками життя, а на задній – Декалог Українського Націоналіста.

Джерело: Пресове бюро Міжнародного об’єднання “Українська Свобода”