Українська діаспора висловлює глибоке занепокоєння з приводу резолюцій Сенату та Сейму Польщі щодо українців

Світовий Конґрес Українців (СКУ) висловлює глибоке занепокоєння з приводу резолюцій, ухвалених 7 липня 2016 р. Сенатом та 22 липня 2016 р. Сеймом Польщі, про трагічні події, які сталися на Волині під час Другої світової війни.

Закликаючи до національної пам’яті жертв Волинської трагедії, резолюції називають події, які відбулися в цьому регіоні, геноцидом. СКУ наголошує, що ці події, які є результатом польсько-українського конфлікту, не відповідають ні історичним, ні юридичним критеріям геноциду, та що використання такої термінології лише сприятиме ескалації напруженості у відносинах між двома народами в дуже критичний період історії, що Російська Федерація буде цілком повертати на свою користь.

Єдиним шляхом до примирення та єдності польського і українського народів є краще розуміння минулого та взаємне прощення історичних провин. Тому СКУ закликає істориків України та Польщі продовжувати професійний діалог з метою виявлення більш детальної інформації про обставини в історії їхніх держав на основі доступних на даний час архівних матеріалів.

“Світовий Конґрес Українців закликає до вирішення історичних питань між Польщею і Україною  за допомогою просвітництва і примирення, а також закликає польський народ і далі підтримувати український народ у його важкій боротьбі, щоб захистити територіальну цілісність України та зупинити російську агресію від просування на Захід,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Джерело: http://ukrainianworldcongress.org/news.php/news/1399/lang/en