Організація Об’єднаних Націй


Безпомічність Ліги Націй, як першої міжнародної організації у світі, проявилася у нездатності допомогти голодуючим в УСРР та засудити радянський тоталітаризм.

Витяг з листа М.Рудницької щодо винесення справи голоду в УСРР на засідання Ліги Націй від 28 вересня 1933 р.

„Франція і теперішній секретар Ліги Націй француз Авеноль роблять великі труднощі. Коли Мовінкель (голова Ліги Націй) зажадав, щоби справу поставили на офіційному засіданні ради, то Авеноль відмовився це зробити – буцімто „з формальних причин…“

Організація Об’єднаних Націй визнала Голодомор 1932–1933 рр. злочином проти людства.

Витяг зі спільної заяви делегацій держав-членів ООН з нагоди 70-ї річниці Голодомору-Великого голоду 1932–1933 років в Україні. 10 листопада 2003 р.

„Голодомор- Геноцид українців – Великий голод 1932–1933 років в Україні – забрав життя від 7 до 10 мільйонів ні в чому не винних людей та став національною трагедією для українського народу.

Висловлюючи співчуття жертвам Великого голоду, ми закликаємо всі держави-члени, Організацію Об’єднаних Націй та її спеціалізовані установи, міжнародні та регіональні організації, а також неурядові організації, фонди й асоціації віддати данину пам’яті тим, хто загинув у цей трагічний період історії“.

Джерело: memorialholodomors.org.ua