Світовий Конґрес Українців виступив за суттєве доопрацювання проекту “Закону про зовнішню трудову міграцію” та залучення експертів з діаспори

Директор Представництва Світового Конґресу Українців (СКУ) в Україні Сергій Касянчук узяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення від 2 вересня 2015 р., де наголосив на важливості суттєвого доопрацювання проекту Закону “Про зовнішню трудову міграцію” та залучення до роботи над ним експертів з діаспори.

Розробка проекту Закону “Про зовнішню трудову міграцію” зумовлена необхідністю удосконалення механізмів державного регулювання у сфері зовнішньої трудової міграції відповідно до сучасних вимог соціально-економічного розвитку країни та гармонізації міграційного законодавства України з міжнародними правовими нормами. Його основною метою є встановлення правових норм та організаційних засад щодо переміщення, працевлаштування та соціального захисту громадян України, які працюють за кордоном, та членів їхніх сімей.

Цей законопроект представило Міністерство соціальної політики України на виконання доручення Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка стосовно зобов’язань, взятих Україною перед Європейським Союзом.

“Прийняття закону про трудову міграцію вже багато років очікується величезною кількістю громадян України, які волею долі розкидані по цілому світу. Раніше від представників діаспори було подано багато пропозицій та працювали цілі робочі групи, – заявив Директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук. – Тому в цьому законопроекті необхідно передбачити реальні чіткі механізми захисту прав та інтересів трудових мігрантів і їхніх сімей. Це також стосується і питань оподаткування, що посилюють соціальну напругу серед трудових мігрантів”.

Учасники засідання підтримали таку позицію СКУ та прийняли рішення про те, що проект Закону “Про зовнішню трудову міграцію” потребує суттєвого доопрацювання з залученням до роботи над ним відповідних представників діаспори, запропонованих Світовим Конґресом Українців.

Джерело: http://www.ukrainianworldcongress.org/news.php/news/1270