СКУ засуджує вигнання підтримуваними Росією терористами Луганська установ системи ООН та неурядових організацій

Світовий Конґрес Українців (СКУ) засуджує безпідставне вигнання підтримуваними Російською Федерацією терористами Луганська установ системи ООН та міжнародних неурядових організацій, які надають гуманітарну допомогу на цій території, що є кричущим порушенням міжнародного права та суперечить Мінським домовленостям.

Наслідком такої вимоги провідників самопроголошеної Луганської Народної Республіки є те, що близько трьох мільйонів осіб потрапили під ризик позбавлення доступу до продуктів харчування, води, медицини, притулку та одягу напередодні зими. На даний час заблоковано шістнадцять тисяч тонн вкрай необхідної для збереження життя гуманітарної допомоги для тих, хто її потребує.

Разом з позбавленням основних життєвих потреб, місцеве населення районів, постраждалих від російської агресії, серйозно потерпає від руйнації житла, інфраструктури та сфери послуг.

“Світовий Конґрес Українців закликає міжнародне співтовариство рішуче засудити цю недавню ганебну вимогу підтримуваних Росією терористів, заручниками якої стала частина населення Східної України, та вжити необхідних дій для безперешкодного доступу гуманітарної допомоги та персоналу до охопленого війною регіону,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Джерело: http://www.ukrainianworldcongress.org/news.php/news/1274/lang/en