СКУ закликає міжнародну спільноту захистити журналістів і всіх політичних в’язнів, незаконно затриманих російськими владними структурами

Світовий Конґрес Українців (СКУ), на підтримку заяви Верховної Ради України від 5 жовтня 2016 р., закликає міжнародну спільноту, включно й правозахисні організації, допомогти звільненню українських журналістів і всіх політичних в’язнів, незаконно затриманих російськими владними структурами.

Роман Сущенко, паризький кореспондент Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”, був затриманий у Москві 30 вересня 2016 р. за звинуваченням у шпигунстві під час перебування в Російській Федерації з приватним візитом. Після закритих слухань 1 жовтня 2016 р. суд прийняв рішення про його арешт на два місяці. Всупереч міжнародним нормам та двостороннім домовленостям між Україною і Російською Федерацією, Роману Сущенку було відмовлено в основному праві побачитись з адвокатом та українським консулом.

Микола Семена, проукраїнський журналіст і один з дописувачів веб-сайту кримських новин “Крим. Реалії”, що є проектом “Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода”, був арештований у квітні і звинувачений в “сепаратизмі” за статтю про деокупацію Криму. Судове слухання щодо Миколи Семени призначено на жовтень, а його самого позбавлено права на виїзд з Кримського півострова для лікування.

Роман Сущенко та Микола Семена є жертвами гібридної війни Російської Федерації проти України, а їхні арешти за політично вмотивованими звинуваченнями є ще двома прикладами продовження грубого порушення російськими владними структурами фундаментальних прав і свобод людини, зокрема свободи слова.

“Світовий Конґрес Українців закликає українські громади у всьому світі та міжнародну спільноту активно захищати права затриманих журналістів, Романа Сущенка і Миколи Семени, і всіх незаконно арештованих Російською Федерацією українських політичних в’язнів та здійснювати тиск на російські владні структури для їхнього негайного звільнення,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

Джерело: http://ukrainianworldcongress.org/news.php/news/1429/lang/en